İzmir temsilcisinde yıldız adayı olarak gösterilirken çapraz bağlarının kopması nedeniyle geçen sezonu ilk yarıda kapatmak zorunda kalan genç orta saha oyuncusu, iyileştikten sonra fiziksel eksiğini de bireysel çalışmalarla giderdi. Furkan, takım arkadaşları Mert Furkan Bayram, Arif Şimşir ve Hasan Berat Kayalı ile birlikte Kuzey İrlanda'nın ev sahipliğinde 15-28 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek UEFA Avrupa U19 Şampiyonası aday kadrosuna davet edilme sevinci yaşadı.

Uzun süren sakatlığının ardından Avrupa kulüplerinin oyuncu izleme ekiplerinin takip edeceği organizasyonda yeşil sahalara dönecek 19 yaşındaki Furkan, kendisini yeniden gösterme fırsatı yakalayacak. Türk futboluna kazandırdığı gençlerle adından sıkça söz ettiren Altınordu'nun son dönemde üstüne titrediği yeteneklerden biri olan Furkan Yöntem'in yeni sezonda takımın en önemli isimlerden biri olması bekleniyor. Kırmızı-lacivertliler aynı zamanda U19 Milli Takımı'na en fazla oyuncu gönderen takım olarak dikkat çekti. Öte yandan U19 Milli Takımımız, şampiyonada B Grubu'nda Danimarka, Fransa ve İspanya ile karşılaşacak.

AFO'DA YENİ DÖNEM

Altınordu Futbol Okulları'nda (AFO) yeni dönem başladı. Geçtiğimiz günlerde AFO Direktörü Köksal Ferizcan ile yollarını ayıran İzmir ekibinde bu göreve Ertürk Arslan getirildi. Altınordu'nun birinci misyonunun çocuklara sporu sevdirmek olduğunu söyleyen Başkan Seyit Mehmet Özkan,

"Bütün belediyelerimizle, spor il müdürlüklerimize ortaklaşa etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bu turnuvaları kar amacı gütmeksizin gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda 100 Çocuk Şenliği sloganı ile yola çıkıyoruz ve etkinlik uzmanı Ertürk Arslan'ı Altınordu Futbol Okulları direktörü pozisyonunda göreve getirdik. Kendisine yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.