Karacabey Mustafa Fehmi Gerçeker Stadı'nda saat 15.00'te başlayacak 37'nci hafta mücadelesinde Halil Erdoğan düdük çalacak. İzmir temsilcisinde sarı kart cezalısı Onur Toprak, sakatlığı devam eden Alperen ve U18 Milli Takımı'nda görev yapan Ege forma giyemeyecek. Grupta 41 puanla 12'nci sırada yer alan kırmızı-lacivertliler, 50 puanla 7'nci basamakta yer alan Bursa ekibini ilk yarıda İzmir'de 3-0 mağlup etmişti.

KÜÇÜKTAKA'DAN DEĞERLENDİRME

Altınordu'da uzun süredir kulüpte görev yapıp bu sezon ilk kez teknik direktörlük deneyimi yaşayan Atilla Küçüktaka geride kalan maratonu değerlendirdi. Atilla Küçüktaka, sezon başından beri takımına hep inandığını ve güvendiğini söyledi. Altınordu TV'ye açıklamalarda bulunan Küçüktaka, sezon başında herkes için zor bir dönemde görev aldığını belirterek, "Sezon başında gerçekten yıllar sonra 2'nci Lige düşmüş bir Altınordu ailesinde, güvenimizin enerjimizin düşük olduğu dönemde görev aldık. Bu süreç herkes için çok zordu. Sezon başladıktan sonra adeta ilmek ilmek işleyerek bütün bir aileyi bir araya getirdik. Futbol takımı sadece sahaya çıkan 11 kişiden ve hocalardan ibaret değildir. Hele Altınordu Futbol Kulübü asla bu tanıma uymaz. Bir şey başaracaksak hep birlikte başaracaktık. Oyuncularımızın şu andaki durumları temmuz ve ağustos ayındaki gibi değil. Mücadele güçleri ve ruhları oldukça yükselmiş durumdalar" dedi.

Bir sezon önce ligden düşen takımın bu sezona da kötü başlangıç yaptığı için zorlu süreçlerin sürdüğünü hatırlatan Atilla Küçüktaka, "İlk yarıda 4'üncü haftadan sonra bir çıkış yakaladığımıza inanıyorum. Hem oyun hem de pozisyon anlamında iyi oynamaya başladık fakat bu defa da gol yollarında skor bulmakta büyük zorluklar yaşadık. İyi performans ortaya koymamıza rağmen skor gelmeyince ister istemez yine güvensizlik ortamı oluştu. Ligin ilk yarısını istediğimiz yerde tamamlayamadık. Devre arası da bizim için oldukça zorlu geçti. Devre arasında sezon başında kadroya katılan bazı tecrübeli oyuncularla yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Dışarıdan da iki tane oyuncu transferi yaparak ikinci yarıya başladık. İkinci yarıda özellikle İzmir'de kazanmamız gereken maçları kazandıktan sonra birlikteliğimiz ve moralimiz yukarı çıktı. İlk yarıda iyi oynayıp skor bulamazken ikinci yarıda iyi oynayıp skor da bulmaya başladık. Bu süreçleri yaşarken asla aldığımız dersleri unutmamamız gereken bir sezon oldu" diye konuştu.