Kaçak olarak Almanya’da yaşayan Astor kendisi hakkında tehdit iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan akrabalarına karşı rahat durmuyor. Akrabaları, ‘Bize tehdit devam ediyor. Astor yaramazlığını sürdürüyor’ diyor.  

Afyon doğumlu Türksoy'un (Astor) çetesi, polis kayıtlarına göre en son 2012 yılında işadamı M.S.'yi (72) kaçırarak 10 milyon dolar fidye isteyip gasp etti ve şok tabancasıyla saatlerce işkence uyguladı. Bu durum o dönemde gazete sayfalarına manşet oldu. Türksoy bu ve diğer kaçırma olaylarından dolayı 15 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı.

DAR BOĞAZA GİRDİĞİ İDDİASI

Astor’un kaçışından sonra yıllarca Dortmund'un alışveriş caddesindeki 2 katlı bir pent house da eski temizlikçisi ve şimdiki eşiyle (Y.T) birlikte yaşadığı bildirildi.

Almanya’da devletin verdiği işsizlik parasıyla hayatını devam ettirdiği öne sürülen Astor'un, dar boğaza girince lüks hayatını terk etmek zorunda kaldığı ve Dortmund'un dış mahallelerinde bir dairede yaşadığı öne sürüldü. Astor’un Türkiye’deki akrabaları, kendisini başarılı bir işadamı ve yönetici olarak tanıttığını, farklı algı operasyonlarıyla etrafına insanları çektiğini, onları kandırdığını anlatıyor. Akrabaları, ‘İnsanlar Astor için birer araç; kendi ifadesi ile 'sadece hangi düğmeye basacağınızı bilmeniz gerekiyor' diyor” yorumunda bulunuyor.

İSMİNİ DEĞİŞTİRDİ!

Mevlüt Türksoy, birkaç kez isim değiştirdi. Şu anki adı David Dennis Astor'un - daha önce ise David Dennis Toksoy olduğu öğrenildi. Mevlüt Türksoy, yani David Dennis Astor, İstanbul Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 tanınmış işadamını kaçırma, tehdit, yağmacılık, gasp, ruhsatsız silah bulundurma, resmi belgede sahtecilik, uyuşturucu bulundurma ve özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarından 15 yıldan fazla hapis cezasına çarptırıldı. Bu durum yine gazetelere yansıdı, haber konusu oldu. Türksoy’un Almanya’da hala kırmızı bültenle arandığı bildirildi.

AKRABALARI: BÖYLE BİR ŞİRKET YOK!

Kırmızı bültenle aranan Türksoy’un akrabaları, ‘David Dennis Astor - XING, LinkedIn ve Wikipedia gibi sosyal ağlarda hesaplar açarak yalan bilgiler yazıyor. Kendisini başarılı iş adamı olarak tanıtıyor. Lüks segmentteki Tiny Houses için bir Türk şirketinin CEO'su gibi davranıyor. Ancak, böyle bir şirket mevcut değildir’ diyor.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR

Türk yargısı hâlâ Astor'un peşinde. Astor, 2014 yılında tutuklanmasının ve Almanya'ya kaçmasının ardından kırmızı bültenle aranıyor ve iade süreci devam ediyor. Kendi akrabalarına karşı da Almanya’da açılan davalarda Astor’un birkaç kez yalancı tanıklık yaptığı iddiası var. En son Dortmund mahkemesinde, yeğeninin Almanya'da Türkçe yayın yapan bir gazeteye karşı açtığı davada, birkaç kişi tarafından ortaya atılan iddialara dayanarak yeğeninin kişilik hakları büyük ölçüde ihlal edildi. Suçun tekrarı halinde gazete yönetimine 250 bin Avro para cezası ya da alternatif olarak hapis cezası gibi açık ve ağır bir ceza verilirken, makalede adı geçen kişilerin aranan Astor ile ilişkisi araştırılıyor.