Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kongre üyeleriyle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

"AZİZ YILDIRIM'I DESTEKLERİM"
"Sizden bir isteğim var, kim seçilirse seçilsin tek vücut olmak zorundayız. Aziz bey seçilirse kanımın son damlasına kadar destek vereceğim. Söz veriyorum, tabii kendisi de kabul ederse."

"CANIGÖNÜLDEN KUTLUYORUM"
"İsmail Hoca ve takıma tüm emekleri için teşekkür ediyorum. Canıgönülden kutluyorum."
 
"12 MİLYON EURO TEKLİF"
"Jayden'a devre arası 12 milyon euro teklif geldi vermedik. İrfan ve Osayi'nin sözleşmeleri bitiyor görüşmelere başladık."

"HİÇBİRİNİ VERMEYECEĞİZ"
"Takımımızda Avrupa'dan ciddi talipleri olan oyuncular var. Olağanüstü teklif olmadığı takdirde; Ferdi, Szymanski, Osayi ve İrfan Can... hiçbirini vermeyeceğiz."

 
"BANKALAR BİRLİĞİ'NDEN ÇIKMALIYIZ"
"Bankalar Birliği'nden çıkmak zorundayız. Bilet alsanız bile yarısı oraya gidiyor. 56 milyon euro satış yaptık, yarısı oraya gitti. Buradan çıkmak için yeni kaynaklar ve sponsorlar yarattık. Şimdiki dönemde de gayrimenkullerimizi en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız."

"612 MİLYON EURO BORCU NASIL YAPTINIZ?"
"Aziz Bey programa çıkma teklifimi reddetti. Ben sormak istiyorum, 612 milyon euro borcu nasıl yaptınız? Sormak istiyorum, 10 yıllık stat isim parasını nasıl 1 yılda harcadınız?"

 
"KOMUTAN KİM ÖĞRENECEKSİNİZ"
"İsmail Kartal ile devam edecek misiniz?"

"Hoca 3 kere de harika işler yaptı. Hocanın kim olacağını şimdi söylemem, 6-7 Haziran'da Fenerbahçe'nin sahadaki komutanı kim öğreneceksiniz."

 
"6 SENEDİR ÇAĞIRDIM GELMEDİNİZ"
"6 senedir çağırdım gelmediniz. Şimdi adaysınız, gelmek zorundasınız. Fenerbahçe demokrasisi kazansın ve bu bir alışkanlık olsun.''

"7 ADET SPONSOR VARDI"
"O dönem 7 adet sponsor vardı. Şu an 42 adet sponsorumuz var. O zaman 18.7 milyon euro gelirimiz vardı. Bugün formalarımızın geliri 41.7 milyon euro'dur."

 
"ŞAMPİYON OLMA VAKTİ"
"Önümüzdeki sezon şampiyon olma vaktimiz gelmiştir. Ne mutlu ki bize yarıştığımız her rekabette kendi takımımızı destekliyoruz. Rakiplerimiz gibi branşa göre forma değiştirmiyoruz"

"BÖCEKLERİ EZECEĞİZ"
"Cam tavanı kırdığımızda şampiyonluklar arka arkaya gelecektir. Böcekleri ezeceğiz!"