GÜNDEME BAKIŞ – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Biz milletimizin ferasetine inanıyoruz. Kuruluş ayarlarına dönüyoruz. Her şeyi göze alıyoruz. İzmir’de CHP ceketini assa kazanır diye bir kanaat var. Şuanda Ümit Özlale çalışıyor. ‘Ben adayım’ dedi. Bize dedi. Dışarıya diyemedi daha. Ben buradan ilan ediyorum. Bursa’da ilçe başkanımızı ilan ettik. Bursa özelinde tüm ilçelerde ve büyükşehirde aday çıkaracağız. 81 ilde çıkaracağız. Küçük ilçelerde öyle şeyler olur ki…Teşkilatlar yapıyor bunu. İşbirliği yapıyorlar. Onlar yapılabilir” dedi. 

Özlale İzmir Büyükşehir adayı mı olacak? Akşener bana görev verirse.. Özlale İzmir Büyükşehir adayı mı olacak? Akşener bana görev verirse..

AK Partili Kaya'dan İYİ Partili Özlale'ye: Daha dün geldin İzmirli seni tanıyor mu? AK Partili Kaya'dan İYİ Partili Özlale'ye: Daha dün geldin İzmirli seni tanıyor mu?

HERKESİN ÜMİT ÖZLALE OLMASI ŞEKLİNDE...

Akşener, şunları söyledi:

“İstanbul’da, Ankara’da adaylarımız var. Ben bunu GİK’e getireceğim. Geri bildirimler budur. Benim de kanaatim budur. GİK’ten geçtikten sonra nihai karardır. Yerel seçimler kişilerle alakalıdır. Böyle sistemde herkesin bir Ümit Özlale olması şeklinde…Kalıcı olmanın yolunu arayacağız. Antalya’da bir arkadaşımız geldi. Aday olacağım dedi. Çalış dedim. Eskişehir’de genç bir arkadaşımız var. Her yerde adayımız var. İlçeler dahil. 2019 birilerine bir şey kazandırma seçimi değildi.  Bu bizim teklifimizdi. Bunu kimseye anlatamadım. Bu işi biz yaptık demiyorum. Yıkılmış seçmeni ayağa kaldırmak için bir proje idi bunun neticesinde her şeye uyduk. Gıcıklık yapmadık. Pazarlık yapmaya kalksak neler olurdu. Üsküdar’ı istemedim. Onların oyu daha fazla. Öğrendim ki İstanbul’u alan Türkiye’yi alamıyormuş. Ben bu dersi çıkardım. Biz kaybettik. Elbette bizim de suçumuz var. Kimseyi de suçlamıyorum”