Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, bugün saat 15.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na iniş yaptı. Dağ'ı havalimanında İl Başkanı Bilal Saygılı, ilçe başkanları, AK Parti İzmir Milletvekilleri, AK Partili belediye başkanları, ilçe belediye başkan aday adayları, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve MHP İlçe başkanlarıyla ve çok sayıda partili karşıladı.

WhatsApp Görsel 2024-01-20 saat 15.57.34_611134f7

ALAN BAYRAK VE PANKARTLARLA DOLDURULDU

Havalimanını saatler öncesinden dolduran binlerce partili ve İzmirli, alanı AK Parti Bayraklarıyla doldurdu. Partilerin açtığı pankartlarda "Hamza Başkanla İzmir'e şampiyonluklar gelecek", "İzmir sana çok yakışacak",  "İzmir'e sözümüz var", "Dağ gibi sorunlara Dağ gibi çözüm", "31 Mart'ta aşk bi başkadır", "İzmir size emanet", "İzmir Dağ gibi arkanda", "İzmir için oyum AK Parti'ye","Hazırız kararlıyız,  "Dağ gibi arkandayız" "İsmi gibi Dağ hayırlı olsun", "Huzurun teminati Hamza Başkan" yazıları yer aldı.

GENÇLİKTEN DAĞ'A: "AŞIĞIZ SANA"

AK Parti İzBB Adayı Hamza Dağ kendisini bekleyen kalabalığa sahneden kırmızı karanfil dağıttı. "AK gençlik seninle gurur duyuyor", "Aşığız sana, ille de sen" sloganlarıyla karşılanan Dağ, şu açıklamalarda bulundu:

WhatsApp Görsel 2024-01-20 saat 15.58.06_61a10183

DAĞ: "ARTIK VAKiT SADECE SENİN İÇİN DÜŞÜNME VAKTİ"

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gözbebeği, Çakabey, UmurBey'in fethettiği, düşmanı denize döken şehir. Doğası, coğrafyası, tarihi ve insanıyla güzeller güzeli can İzmir hoş geldin, sefalar getirdin. Hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim, yaşamaktan gurur duyduğum, her sokağında mutluluğu, huzuru ve sevgiyi yaşadığım İzmir... Üniversite hayatını geçirdiğim, evlatlarımın dünyaya gözlerini açtığım, TBMM'de temsil etme şerefine nail olduğum İzmir. 4 bir yanında 7'den 70'e her ferdinin derdiyle dertlendiğim şehir İzmir. Artık vakit sadece seni konuşma, sadece senin için düşünmek, sadece senin için çalışmak vaktidir.

"CUMHUR İTTİFAKINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

İzmir'imi hak ettiği hizmetlerle buluşturmaya, her alanda potansiyelini ortaya çıkaramaya hazır mıyız, kararlı mıyız. Bunun için mücadele etmeye var mıyız! Coşkunuz, heyecanınız havalimanından tüm İzmir'e yankılanıyor. Bugün yeni bir yol açıklıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere Cumhur İttifakı paydaşlarına şükranlarımı sunuyorum.

"TÜM SORUNLARI ÇÖZECEK İRADEYE SAHİBİZ"

Cumhuriyetimizin hikayesi İzmir'den başladı. Hasan Tahsin ilk kuruşun tüm memlekette mücadeleye dönüştü. Bu şehrin her sokağında yaşanmışlıklarımız var. Kozağaç'tata, Evka 1'de Kordon'da Bahçelievler'de adım atmadığımız yer kalmadı. Şehir bizi arka sokaklarında büyüttü. Çocukluğum gençliğim buralarda geçti, hala buralardayız. Ömrümüz yettikçe buralarda olmaya devam edeceğiz. Bu şehirde yetişmiş, bu şehirde Hamza Dağ olmuş bir kardeşiniz olarak şehrimizin, esnafımızın, sanayicimizin sorunlarına, tüm İzmir'in mesellerine vakıfız bunu çözecek iradeye de biz sahibiz.

WhatsApp Görsel 2024-01-20 saat 15.58.20_5386d113

"BİZ İZMİR'İZ BAŞARABİLİRİZ"

Biz Bornova Küçükpark'taki öğrenci kardeşim eziyet çekmesin, gençlerimi mezun odluktan sonra iş bulmak için bu şehre veda etmesin. Alaybey'de yaşayanlar nefes alacak yer bulamayıp eve mahkum olmasın. Kemeraltı esnafımız her yağmurda işyerimi su basacak diye korkmasın. Tüm İzmirliler ulaşım sorunuyla saatlerini yolda geçirmeye mecbur kalmasın. Daha nice sorunlar yumak olmuş ama ümitsizliğe, karamsarlığa yer asla yok. Çünkü biz İzmir'iz, başarabiliriz. Çünkü biz İzmir'in başarabiliriz.

"KİMSEYİ ÖTEKİ OLARAK GÖRMEDİM"

İzmir'imiz daha güzel daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeyi hep birlikte başaracağız. TBMM'de İzmir'i 4 dönem temsil ederken hep bunun için mücadele ettik. Ben hayatım boyunca kimseyi öteki olarak görmedim, herkesin sorunuyla ilgilendik, takip ettik. Kendi meselemiz olarak gördük. İzmir'in tüm köylerinde bu kardeşiniz 4 dönem boyunca hep çabaladı, izler bıraktı. 

"BU KARDEŞİNİZİN İZİ VAR"

Yağmurda da beraber yürüdük biz bu yollarda şarkısını hep söyledik, söylemeye devam edeceğiz. İzmir'imize büyük değer katan Binali Yıldırım'ın vesile olduğu Sabuncubeli ve Konak tünelinin inşa edilmesinde, statların yapılmasında, Adnan Menderes havalimanı kapasitesi artırılmasında, hastanelerin yapılmasında, Menemen, Aliağa, Çandarlı Otoyolu, serbest bölge, Kınık TOKİ Konutları, ESBAŞ'ın genişlemesinde, İzmir depreminden sonra 5 bin konutun bu kente kazandırılması, KYK yurtları, okulların bu şehre kazandırılmasında bu kardeşinizin bir izi oldu.

"İZMİR BENİM KIYMETLİMDİR"

Biz bunların yanında CHP'li belediyelerin yaptığı projelerin hızlanmasında emeğimiz oldu. Şehrimize katkısı olacak her işte yerel yönetimlerin önünü açtık. Bizim için İzmir söz konusu olduğunda akan sular durmuştur. İzmir'e hizmet için koşarız. İzmirli hemşehrilerimizdir önemli olan. İzmir'imize Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde çok eser yaptık. İzmir'in tüm evlatlarına yaşanabilir bir şehir bırakana dek çalışmaya devam edeceğiz. İzmir'i yeniden şaha kaldırmak için koşacağız, hiç durmadan koşacağız, çatlarcasına, tüm hayatımızı bir kenara koyarak koşacağız. Biz yarış bittikten sonra da koşan atlarız öyle devam edeceğiz. Aileme hangi nazarla bakıyorsam İzmir'e de o nazarla bakıyorum.. İzmir benim kıymetlimdir.

"ALTYAPI VE TRAFİK SORUNU TARİH OLACAK"

Kendini değil kentini düşünen, laf değil proje üreten, bahane değil çözüm bulan bir anlayışla hareket edeceğiz. Belediye ile merkezi hükümetin uyum içinde çalıştığı bir düzeni kuracağız. Altyapı sorunu tarih olacak, depreme karşı her önlemi almış bir anlayışımız olacak, trafik sorununu ortadan kaldıracağız, tertemiz bir körfezi bu şehre armağan edeceğiz. İzmirli konforlu bir hayata kavuşacak. Benim hemşehrilerim çileyi değil huzurlu bir kenti hak diyor.

WhatsApp Görsel 2024-01-20 saat 15.59.09_02b2e981

"KOLTUĞU MAKAM KOLTUĞU OLARAK GÖRENLERDEN KURTARMALIYIZ"

Biz kısır siyasetin içinde görmeyeceksiniz. Bu bir hizmet yarışıdır, içi boş sloganlar duymak istemiyor milletimiz. Miladı duymuş tartışmalar ile kimsenin gerçekleri örtmesine izin vermeyeceğiz İzBB'yi makam koltuğu olarak görenlerin planlarını bozmak, nemalanılaN bir kurum olmaktan kurtarmalıyız. İzmir'i 5 yıl daha kaybedecek zamanı yok. 

"İZMİR HERKESİN MUTLU OLACAĞI BİR KENT OLACAK"

31 Mart gecesini hayal edelim, herkesin mutlu olacağı, geleceğe heyecanla bakacağı bir gece olacak. İzmir markasını yeniden zirveye taşıyacağız. İzmir gerçek belediyecilikle buluşacak.. İzmir'in sadece dağlarında değil sokaklarında da çiçekler açacak. İzmir'de yağmur, sel değil, bereket gelecek. İzmir 7 24 yaşayan bir şehir olacak. Sanattan sanayinin , bilimin, turizmin başkenti olacak.

"İZMİRLİ KAYBETMEYECEK"

İzmir halkı derin bir nefes alacağız. Bunu birlikte başaracağız. Birlikte yürüyeceğiz, İzmir'imizi hak ettiği değere hep birlikte kavuşturacağız. İzmir için hazır mıyız, kararlı mıyız! Hiçbir İzmirli kaybetmeyecek. İzmir çok daha güzel olacak. 

"BU YOLUN SONU AYDINLIK"

İşimiz vaktimizden fazla, en iyi bildiğimiz şeyi yapacağız, kapı kapı dolaşacağız. 31 Mart'a kadar İzmir kazanana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu yolun sonu aydınlıktır. Mücadele bizden başarı Allah'tandır inşallah. 31 Mart akşamı sizin de desteğinizle, bu kardeşiniz bu şehri İzmir'in şehri emini olacaktır. Rabbim bizleri bu yolculukta muvaffak eylesin. Biz İzmir'iz başarabiliriz. 

ğğ-19

SAYGILI: "İZMİR'İN ŞİFASI HAMZA DAĞ'DIR"

İl Başkanı Bilal Saygılı, "İzmir'in dağına çiçeki yarasaına şifa hasretine vuslat olma vakti. Bu güzel şehir kifatesizlik ve plansızlığın, vrdumdymaz iradecilerle örselenmiş, bitap düşmüştür. Bu şehir hak ettiklerinden mahrum bırakılmıştır. Şifası Hamza Dağ'dır. Şifa onun başarısı, adlaletidir, gözlündedir. İzmir'in yetiştiridği, yıllardır İzmir için çırpınan, İzmir sevdalısı Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ ile o vakit bu vakit. İnanıyoruz ki Hamza Dağ diyecek, koşulsuz hizmet diyecektir. İzmir hazır ve kararlı. Biz de hazır ve kararlıyız" diyerek İzBB Adayı Hamza Dağ'ı takdim etti.

MHP'Lİ ŞAHİN: "HAMZA DAĞ'IN YANINDAYIZ"

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, "Ülkü, dava ve yol arkadaşlarım Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin söylemiyle önce ülkem ve milletim, sonra partim i sonra ben diyerek millete hizmet etmek, devletin işleyişine katkı sunmak için var gücümüzle Cumhur İttifakı diyoruz. MHP'nin meselesi bugün yine millet yine devlettir. Her daim Türk Milleti'nin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Yerel seçimlere Cumhur İttifakı damgası vyurmak, milletimize layıkıyla hizmet etmek gayemizdir. Merkezi yönetimle uyumlu, sorun çözen güçlü belediyeler oluşturarark, ayırmadan, ayrışmadan Hamza Dağ'ın yanında çalışacağız, her insanımıza dokunacağız, oylarına talip olacağız" dedi.

MHP'Lİ OSMANAĞAOĞLU: "ALLAH DAĞ'IN BELEDİYE BAŞKANLIĞINI MÜJDELESİN"

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, "Cenab-ı Allah bu kalabalığa, Cumhur İttifakı'na Hamza Dağ'ın belediye başkanlığını müjdelesin. Zafer inananlarındır" diye konuştu.