Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ – AK Parti’de milletvekilli için aday adaylığı başvurusu bugün sona erecek, pazar günü ise temayül yoklaması yapılacaktı. Ancak parti genel merkezi süreci uzattı. Aday adaylığı başvuruları önümüzdeki Çarşamba gününe kadar sürecek. Temayül yoklaması ise 25 Mart'ta yapılacak.

Seçimler için çalışmalar başladı! AK Parti’de başvuru süreleri uzatıldı Seçimler için çalışmalar başladı! AK Parti’de başvuru süreleri uzatıldı

VEKİLLER VARIZ DEDİ

AK Parti İzmir’de son genel seçimde toplamda sekiz milletvekili çıkardı. CHP’den istifa eden Mehmet Ali Çelebi'nin de AK Parti’ye katılması ile sayı dokuza çıktı. AK Parti İzmir Milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Necip Nasır, Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Alpay Özalan, Cemal Bekle ve Çelebi adaylık için başvurusunda bulundu.

DAĞ VE YILDIRIM

Son Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın da adaylık başvurusunda bulunduğu bildirildi. Üç dönem kuralına takılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da adaylık başvurusunda bulunurken, Dağ ile ilgili son kararı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

ADAY ADAYI PATLAMASI

AK Parti İzmir’den milletvekili aday adayı olmak için şimdiye kadar 116 kişinin başvurduğu öğrenildi. 30 kişinin ise başvurularını genel merkeze yaptığı bildirildi.