GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in konuk olduğu Teke Tek programına izleyicilerin İzmir'in sorunlarını yazması üzerine "İzmir'in meselelerini yazıyorsunuz, biz burada toplumsal barış konuşuyoruz. Bunlar bugün için size yabancı kavramlar olabilir ama bu kavramları unutursanız memleket elden gider. Bunu kafanıza yanın, yazmıyorsanız da başka kanala geçin, benim kafamı ütülemeyin" diyen Fatih Altaylı'ya tepki gösterdi. 

"İZMİRLİLERE HAKARET ETMEK KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR"

Sürekli, Altaylı'ya sosyal medya üzerinden yanıt vererek, "İzmirliler bu toprakları her şartta canı pahasına savunmuş ve hürriyetine sahip çıkmıştır. Belediye ile ilgili yaşadığı sorunları dile getiren İzmirli kardeşlerimize böyle bir uslup kullanmak, hakaret etmek kimsenin haddine değildir" ifadelerini kullandı. 

"İZMİR ELBETTE SORACAK"

Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ise Altaylı'ya sessiz kalmasını "Bir şehrin belediye başkanı da hemşehrilerine hakaret edilirken suspus oturamaz! İzmir demokrasinin şehriyse elbette soracak, sorgulayacaktır. Elbette derdini, tasasını dile getirecektir. İzmirliler'in bu hürriyet anlayışı tarih boyu değişmemiştir, değişmeyecektir" sözleriyle eleştirdi.