GÜNDEME BAKIŞ - İzmir'in Konak ilçesinde yer alan Üçyol Metro İstasyonu'nda yürüyen merdivenin aniden ters bir hareketi ile yaşanan kazada 11 kişi yaralandı.

Büyükşehir’den ‘Üçyol Metro’ açıklaması... Hukuki inceleme başlatıldı! Büyükşehir’den ‘Üçyol Metro’ açıklaması... Hukuki inceleme başlatıldı!

Olayla ilgili AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren bir açıklama yaptı. İzmir'de bazı şeylerin hiç değişmediğini söyleyen Saygılı, "Bu tür olaylar, şehir yönetiminde ciddi bir sorumsuzluğun ve ihmalkârlığın göstergesidir" dedi.

Saygılı'nın açıklamasının tamamı şu şekilde;

İzmir’de bazı şeyler hiç değişmiyor; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin insan hayatını umursamazlığı gibi.

Aşağıdaki uyarıyı geçen sene yapmıştık. Maalesef, bugün yine Üçyol Metro Durağı'nda bir yürüyen merdiven arızası nedeniyle vatandaşlarımızın yaralandığını üzüntüyle öğrendik. 

Bu tür olaylar, şehir yönetiminde ciddi bir sorumsuzluğun ve ihmalkârlığın göstergesidir. 

İzmir gibi büyük ve önemli bir şehrin ulaşım altyapısının bu kadar zayıf olması kabul edilemez. Halkımızın can güvenliği her şeyden önce gelir ve bu tür ihmaller affedilemez.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimini, sorumluluklarını yerine getirmeye ve derhal gerekli önlemleri almaya davet ediyorum. 

Bu vesileyle, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, İzmirli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.