Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, kongre sürecinde yeniden aday olmak istediğini açıkladı.

Saygılı'dan Aslanoğlu'na: Makro seviyede düşün o kapasiten var! Saygılı'dan Aslanoğlu'na: Makro seviyede düşün o kapasiten var!

Saygılı, "Bir kongre süreci yaşayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın tasarrufu ne ise biz tamamen liderimize bağlı insanlarız. Bununla onur duymaktayım. Bizim bir görev talebimiz olmadı, Cumhurbaşkanımızın 'Bilal sen il başkanısın' diyerek bana görevi tevdi ettiği bir dönemi yaşadık. Bir sene bir ay oldu. Devamı olarak düşünürsek, tabi ki biz partimizin tamamının performansına bakarak, gerekli değişiklikleri yaparak yolumuza devam edeceğiz. En büyük arzum insan kaynaklarının gelişimi. Her kurumda İK departmanı vardır, insan kaynaklarımızın teşkilatlarımızda yeşermesi ve gün yüzüne çıkması için de bir ağabeylik yapmayı, il başkanlığı yapmayı istiyorum. Seçimsiz geçecek 4 yıl içinde hem ekonomimizin çok sağlıklı şekilde düzeltileceği hem de teşkilatlarımızın yeni insanlarla beraber, özellikle gençlerimizin bulunduğu süreci partimize kazandırmayı istiyorum" dedi.