GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İsrail ve Filistin savaşına yönelik açıklamada bulundu. İsrail'in Gazze'ye attığı bombaların insanlık dışı boyuta ulaştığını kaydeden Saygılı, "İsrail’in Gazze halkına yönelik bombardımanı çığırından çıkmış; masumları hedef alan savaş anlayışı insanlık dışı bir boyuta taşınmıştır. Nedeni ne olursa olsun masum bir halkı katletmenin, suyunu, aşını, ibadethanesini, eğitim yuvalarını ateşe vererek sivil hayatı cehenneme çevirmenin haklılığı olamaz. Gazzeli kardeşlerimize karşı yaşananlar bir insanlık dramına dönüşmüştür ve uluslar arası toplumun, kurum ve kuruluşların burada yaşananları durdurmaya yönelik net tavrını, müdahalesini gerekli kılmaktadır" dedi.

"SAVAŞIN BU YÜZÜNE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK!"

Saygılı'nın açıklaması şöyle:

Ne Gazze’de ne Suriye ve Ukrayna’da ne de dünyanın herhangi bir yerinde savaşın bu trajik yüzünü görmeye tahammülümüz yoktur. Türkiye; temel hak ve özgürlüklerin ihlal edilmemesi, daha adil, barış ve huzur dolu bir dünyanın tesisi için üzerine düşeni yapmaya devam etmektedir.

"ÇÖZÜM FİLİSTİN'İN BAĞIMSIZLIĞI"

Nitekim, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan; gerekli tüm çağrıları yapmakta, batı ülkeleri ve Amerika’yı sağduyuya davet etmekte; doğru ve dik duruşunu korumaktadır. Cumhurbaşkanımız, tüm dünya liderlerinden farklı olarak; hukuktan, hakların teslim edilmesinden ve mazlumdan yanalığını yüksek sesle ifade etmektedir. Bölgedeki çözüm; Filistin Devleti’nin bağımsızlığı ve 67 sınırlarına dönmesidir.

"TÜM İNSANLIK 'DUR' DEMELİ!"

Savaşın acı yüzünü en iç dağlayan biçimiyle yaşatan, Gazzeli Müslüman kardeşlerimizin toplu katliama giden trajedinin kabul edilmesi mümkün değildir.  Tüm insanlığın bu durma 'DUR' demesi, en büyük temennimizdir.