GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in 1 Mart'tan itibaren 'toplu ulaşımda 120 dakika ücretsiz aktarma' sistemine geçileceğini söylemesinin ardından dün yine Başkan Soyer, tarafından yapılan açıklama ile '120 dakika' uygulamasının UKOME tarafından reddedildiği açıklandı.

Soyer’in 120 dakika vaadi, hükümete takıldı! Soyer’in 120 dakika vaadi, hükümete takıldı!

Soyer’den hükümete 120 dakika tepkisi...  'AKP adayı şirin gözükmek için...' Soyer’den hükümete 120 dakika tepkisi... 'AKP adayı şirin gözükmek için...'

Yapılan bu açıklamalara, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'dan cevap geldi. UKOME'nin kararının “Red” olmadığını izlenecek yolun belirlenmesi için teknik kurula sevk edildiğini dile getiren Saygılı, "CHP’li Büyükşehir Belediyesi; seçime 'Biz teklif ettik, reddedildik.' diyerek prim yapma peşinde" dedi.

Sosyal medya hesabından konuya dair açıklama yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, şunları söyledi,

"Yine günaydın Soyer!

Seçime 25 gün kala, giderayak yapılan dayanaksız bir gövde gösterisinin kime ne faydası olabilir ki! 90 dakika uygulamasını kaldıran, halkın isyanına rağmen kararlarında ısrar eden CHP’li Büyükşehir Belediyesi; seçime “Biz teklif ettik, reddedildik.” diyerek prim yapma peşinde. Üstelik yine yasal zemin, yasal süreç, işleyiş tanımadan bunu yapmakta. Konuyla ilgili bir etüt yapılmadan, paydaş kurumlar bilgilendirilmeden; sadece şov olsun, laf olsun torba dolsun diye kamuoyuna açıklama yapmak; İzmir halkına karşı sergilenen bir ciddiyetsizliktir. Kaldı ki; UKOME kararı, “Red” değil; izlenecek yolun belirlenmesi için teknik kurula sevktir.

‘Daha önceleri nerelerdeydiniz!’ demezler mi?

Eğer Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hamza Dağ, bu sözü vermeseydi, akıllarına gelecek miydi? CHP; mevcuduyla, adayıyla İzmir’i çantada keklik gören yaklaşımını sürdürmekte, halkın aklıyla dalga geçmektedir. Cumhur İttifakı’nın gerçeklerle örtüşen, halkın beklentilerine yanıt veren vaatleri karşısında paniğe kapılmışlardır. İzmir, aslında ne yapmak istediklerini görmektedir ve havanda su dövülen bir 5 yıla daha ‘evet’ demeyecektir.