Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti Foça Meclis Üyesi Sinem Atan, partisinden istifa etti. İstifa dilekçesini AK Parti Foça İlçe Başkanlığı'na teslim eden Atan, yerel seçim mesajı verdi.

Atan'ın ilçe başkanlığına sunduğu istifa dilekçesi şöyle:

Öyle bir zaman gelir ki kentiniz için kendinizden fedakârlık yapmak, istemeye istemeye sevdiklerinizle vedalaşmak zorunda kalırsınız. Çünkü zaman ve koşullar sizden bunu istiyordur. Sanırım bugün o gün.

Biliriz ki hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur. Benim hayatımda anlamlı olan herkese danışarak, daha çok ta dinleyerek garantisi olmayan zor bir yolculuğa çıkmaya karar verdim. Başarırsam en çok değer verdiğim partim için, güzeller güzeli ilçem için, harika komşularım, arkadaşlarım, dostlarım sevdiklerim ve sevenlerim için mükemmel bir rüyayı gerçekleştirmiş olacağım. Sonra bu yolda ve yolculukta çoğalacağız. Yalnız olmayacağım. Kalben herkes benimle, bizimle olacak biliyorum. Çünkü görüştüğüm tüm Foça sevdalıları sözleriyle değil, gözleriyle bana ne yapmam gerektiği konusunda yol gösterdiler. Ne yaptığımı ve ne yapmam gerektiğini çok net biliyorum. Bugüne kadar bize yurt, bize yuva olan güzel ilçemizin bugün bizim cesaretimize, fedakarlığımıza, kararlılığımıza ihtiyacı var. Bir parti seçmeyeceğiz. Bir dünya görüşü seçmeyeceğiz, bir ideoloji seçmeyeceğiz kentimiz için en doğru ve en gerekli olanı seçeceğiz. Kentimizin sorumluluğunu teslim edeceğimiz kişi her birimize değer vermeli, kucaklamalı ve sahiplenmeli. Bu nedenle Bir Foça sevdalısı olarak hepimiz adına bir adım öne çıkıyorum. Herkesi bu yolda çoğalmaya bekliyorum.

Beni herkesten daha iyi anladığını bildiğim partimle, çıkmaya karar verdiğim bu yolculuktan dolayı vedalaşmam gerekiyor. Benim için yaptığınız, bana kattığınız her şey için minnettarım. Umarım bu yolculuğun sonunda yeniden, çok daha güçlü, çok daha mutlu ve çok daha umutlu biçimde yeniden kucaklaşırız. Şimdilik hakkınızı helal edin.

Büyük AK Parti ailemin beni ve kararımı anlayışla karşılayacağından eminim.

İstifamın gereğinin en kısa zamanda yapılmasını saygılarımla arz ediyorum.