Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın, ilçe kongresinde yaptığı "Depresyondayım" açıklamasına göndermede bulunarak, İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı adaylığı için ismi geçen Ümit Özlale'yi eleştirdi. İBB Başkanı Soyer'in çıtayı aşağı düşürdüğünü ve bu sebeple kente emek vermemiş isimlerin dahi "Ben de İBB Başkanlığı yaparım" dediğini kaydeden Kaya, İzmirlilere "Hizmete oy verin" çağrısında bulundu.

"ÖZLALE BAKTI SOYER GİBİ BECERİKSİZ BİRİ VAR..."

CHP'li Bakan'ın 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde alınan sonuç nedeniyle depresyona girdiğini anlattığı konuşmasını hatırlatan Kaya, "Murat Bakan 'depresyondayım' diyor. Hani vardı bir şarkı: depresyondayım, unutuldum, aldatıldım... Tam öyle. Onları aldattılar, onlar da milleti aldatmaya kalktılar. İzmirli hemşerilerimizin vereceği karar. Diğer oluşumları, 6'lı masayı biz seçimden önce de konuştuk. Bunlar seçim öncesi de birbirilerine olur olmaz şeyler söyledi. Şu anda Özlale, daha dün şehre geldi, baktı ki Tunç Soyer gibi beceriksiz bir adam var, 'ben de başkanlık yapabilirim, aday olabilirim' demeye başladı. Daha dün geldin ya bismillah" dedi. 

"DAHA DÜN GELDİN ŞEHRE!"

CHP kongrelerinde yaşanan tartışmalara dikkat çeken Kaya, "Daha dün gelmiş şehre... İzmirli seni tanıyor mu, İzmir'e bir katkı koydun mu! Soyer çıtayı o kadar aşağı indirdi ki, onu görünce 'ben de yaparım' diyor. Bunların derdi hizmet değil, sizin iradenizi çantada keklik görüyorlar. Kongrelerde birbirlerini yiyorlar, çünkü oralardan aday belirliyorlar, belediyeye girecek işçileri belirliyorlar, ihaleleri alacak firmaları delegelere, güce göre belirliyorlar. İzmir'in rantını adeta kongrelerde, İzmir'in iradesini çantada keklik görerek planlarını yapıyorlar" ifadelerini kullandı. 

"2024 SEÇİMLERİNDE TOKAT ATALIM"

Kaya sözlerini şöyle tamamladı: 

Bunlardan İzmir'e çeyrek asırdır fayda gelmedi, gelmez. Hizmete oy verin. Bunlara öyle bir tokat atalım ki, 2024 yerel seçimlerinde, bunlar o dersten sonra biraz millete, vatandaşın kalbine insinler.