GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, geçtiğimiz günlerde "TOKİ'nin Karabağlar'da yapmak istediği konutlara ilişkin Karabağlar Belediye Başkanı Emine Helil İnay Kınay'ın, eski belediye başkanı Muhittin Selvitopu'nun tavrını sürdürüp sürdürmeyeceğini göreceğiz" demişti. AK Partili Kaya, İnay'ın da aynı tavrını sürdürerek konutlara itiraz ettiğini açıkladı. 

"PLANA İTİRAZ ETTİLER"

"İsimler değişiyor ama CHP zihniyeti değişmiyor!" diyen Kaya şu açıklamada bulundu:

TOKİ'nin kendi arazisine inşa edilecek, kurası çekilmiş, Karabağlar'da ikamet eden dar gelirli, dezavantajlı ve yasal öncelikli gruplarda bulunan hemşehrilerimiz için yapılacak konutlara karşı çıkıyorlar. Yıllardır olduğu gibi, hemşehrilerimizin ev sahibi olma umutlarına yine saldırıyorlar. Cepheyi de genişlettiler. Eskiden sadece CHP'li Karabağlar Belediyesi engellerken, şimdi yanına CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi de eklendi. TOKi'nin Karabağlar-Uzundere'deki planlarına itiraz ettiler. 

"DAR GELİRLİLERLE DERDİNİZ NEDİR?   "

Çıkın, mertçe söyleyin. Sizin, bu projede ev sahibi olacak, aralarında dar gelirliler ve dezavantajlı gruplarla birlikte şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları da bulunan 750 hemşehrimizle derdiniz nedir? Hep yaptığınız gibi, hiçbir işe çözüm bulmuyor, İzmirli hemşehrilerimize yapacağımız hizmetlerde de engel oluyorsunuz. 

"ENGELLEMEYECEKSİNİZ!"

Yalnız şunu iyi bilin. Üç yıldır süreci uzatıyorsunuz, belki biraz daha uzatabilirsiniz.  Ama bu konutları yapmamızı, 750 vatandaşımızın ev sahibi olmasını asla engelleyemeyeceksiniz!