GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Buca cezaevinin kaldırılmasının ardından, Menderes Caddesi'ne paralel bir güzergah oluşturan Adnan Kahveci Caddesi'nin trafiğe açıldığını kaydederek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i eleştirdi. Kaya, "Buca Cezaevi planlarımız sonrası, Adnan Kahveci Caddesi'nin açılmasıyla trafiği rahatlatacağımızı ve burada Buca Belediyesi'ne pazaryeri alanı da tahsis ettiğimizi söyledik. Verdiğimiz alanda çalışan Buca Belediyesi, 144 gün sonra tek şeridini bitirdi ve yol trafiğe açıldı" dedi. 

Başkan Kılıç müjdeyi verdi... Cezaevi yıkıldı, yeni yol trafiğe açıldı Başkan Kılıç müjdeyi verdi... Cezaevi yıkıldı, yeni yol trafiğe açıldı

"MEMNUNİYETLER ÇOĞALACAK"

Açılan yoldan Bucalı vatandaşların memnun olduğunu aktaran Kaya, "Buca Belediyesi'nin paylaştığı videoda vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek, ihtiyaçlara uygun, ne kadar doğru bir planlama yaptığımızı tekrar göstermiştir. AVM'cileri hüsrana uğratarak yaptığımız plandaki yeşil ve sosyal donatı alanlarıyla memnuniyetler daha da çoğalacak" ifadelerini kullandı. 

"SOYER'İN NEYE KARŞI OLDUĞUNU HERKES GÖRDÜ"

Kaya açıklamasını şöyle sürdürdü:

Cezaevi planlarına dava açan ve başta kentsel dönüşüm olmak üzere İzmir'in hayrına olan her şeye karşı çıkan istemezükçüler yine boşa düştü. Baş destekçileri, Buca'da dikili ağacı olmayan Soyer'in de neye karşı olduğunu herkes gördü. İzmir için, laf değil iş üretmeye devam!