GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Tunç Soyer'in, Orman Bakanlığı'ndan Yamanlar'da bulunan sanatoryumu kiralayıp, alana 2021 yılından beri çivi bile çakmadığını dile getirdi. İzmirlinin parasının boşa gittiğini kaydeden Kaya, yaşanana şaşırmadığını vurgulayarak şunları kaydetti:

Atatürk'ün talimatıyla inşa edilmişti... Sanatoryum'un hali içler acısı! Atatürk'ün talimatıyla inşa edilmişti... Sanatoryum'un hali içler acısı!

"HER SÖZLERİ SAHTE"

3,5 yıl önce ortaya çıkıp, "Burası atıl duruyor, bize verin, restore edip İzmir'e kazandıracağız" dediler. İstekleri hemen yerine getirildi, bahse konu yer, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından İzmir Büyükşehir'e verildi. Büyük gürültüler kopartarak, deyim yerindeyse kenti ayağa kaldırarak, hamasi sözlerle süsledikleri beyanatlarıyla aldıkları yere çivi bile çakmadılar! Şaşırdık mı, asla! Her işleri böyle, her sözleri sahte! 

"VAY BU KENTİN HALİNE"

Aynı sanatoryum gibi, Karabağlar Yeşillik Caddesi'ni de istemiş, "battı çıktılar yapacağız, trafiği rahatlatacağız" demiştiniz. Orayı da alalı 5 yıl oldu, değil battı çıktı yapmak bir tane yaya geçidi bile yapamadınız! Sizi tanıyoruz, çok iyi biliyoruz. Ali gider Veli gelir, bu devranı böyle sürdürürsünüz. Amacınız İzmir'e hizmet etmek değil, günü kurtarır geçinir gidersiniz. Al birini, vur ötekine! Olan İzmir'e olur, vay bu kentin haline!