GÜNDEME BAKIŞ – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; yıkılan Buca Cezaevi’nin olduğu alanı rezerv alan olarak ilan etmiş ve buraya plan yapmıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ise rezerv alan kararını mahkemeye taşımıştı. İdare Mahkemesi flaş bir kararın altına imza atarak bakanlığı rezerv alan kararını iptal etti. Bu konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, şunları söyledi:

Yargıdan flaş Buca Cezaevi kararı... Bakanlığın planı iptal! Yargıdan flaş Buca Cezaevi kararı... Bakanlığın planı iptal!

“Yılların kronikleşmiş sorunu olan Buca Cezaevi sorununu biz çözdük. Cezaevini yıktık ve CHP'li Büyükşehir'in AVM planını da kaldırdık. Cezaevi arazisinden açılan yol ile Adnan Kahveci Caddesi'ni kesintisiz ulaşıma açtık. Buca Belediyesine tahsis ettiğimiz pazaryeri alanı, bölgedeki büyük bir sorunu çözdü.

AVM YAPMAK İSTEYENLERE KARŞI MÜCADELEMİZ SÜRECEK

CHP AVM yapmak istedi, biz ise yeşil alanı, rekreasyon alanı, eğitim alanı, otoparkı, pazaryeri ile burayı Buca'mıza kazandırdık. Buca Cezaevi planlarına dava açan, eski planı geri döndürüp burayı tekrar AVM yapmak isteyenlere karşı mücadelemiz devam edecek. Yargısal süreç devam ediyor. İzmir'in hayrına olan her şeye karşı çıkan istemezükçüler hüsrana uğrayacak.