14 Mayıs seçimlerinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 49,52 oy oranıyla en yakın rakibine büyük fark atarak sandıktan açık ara birinci çıktığını, Cumhur İttifakı'nın oyların yüzde 49,50'sini alarak 323 milletvekili çıkardığını hatırlatan Kaya, "Aziz Milletimiz Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı'na büyük bir teveccüh gösterdi. TBMM'deki çoğunluğu tartışmasız kazandık. Milletimiz, istikrara destek verdi. Güven ve istikrarın yegâne temsilcisi Cumhurbaşkanımıza, Cumhur İttifakı'na destek verdi. Hayale değil hakikate, boş lafa değil icraata, söz verip tutmayanlara değil iş yapanlara destek verdi. 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turda da zaferimizi taçlandıracağız. Cumhurbaşkanımızı rekor oyla yeniden seçeceğiz" şeklinde konuştu.

CHP’LİLER, 28 MAYIS’TA PARTİLERİNE ÇÖREKLENEN YAPIDAN KURTULACAKLAR

7'li koalisyonun milletin değerlerini hiçe saydığını, gizli pazarlıklarla koltuk kavgasına düştüğünü vurgulayan Kaya, "7'li koalisyon milleti değil, kendi ikballerini düşünenlerin bir araya geldiği organizasyondur. Sayın Meral Akşener masadan kalktığında, kumar masası, noter masası dediğinde hepimize gerçekleri söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi rüşvetle, koltuk dağıtarak adaylığı kapmak istediğini söyledi. Ona Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, buna bakanlık, başkasına milletvekilliği dağıtarak aday oldu. Seçim sonuçları açıklandığında gördük, küçük partilerin CHP'ye hiçbir katkısı olmamış. Buna rağmen, CHP'nin kesesinden 37 Milletvekili çıkardılar. CHP'nin seçim öncesi İzmir'de 14 Milletvekili vardı, şimdi küçük partilerin mensubu olanları çıkardığımızda 11 tane kaldığını görüyoruz. Samimi CHP'li hemşehrilerimiz müsterih olsun, 28 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanımızın zaferiyle CHP'ye çöreklenen bu yapıdan da kurtulacaklar. Atatürkçüleri tasfiye edip, Atatürk'e ırkçı diyeni İzmir'de birinci sıradan aday yaptılar. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne hakaret edeni, Mehmetçik'e katil diyeni İzmir'den aday yaptılar. İzmirliler’e tıpış tıpış oy vereceksiniz dediler. İzmir’e yaptıkları bu saygısızlığın bedelini 28 Mayıs’ta bir daha ödeyecekler” ifadesinde bulundu.

FOGGO, GELDİĞİ GİBİ GİTTİ

CHP’nin İzmir Milletvekili adaylarından Hacer Foggo’nun seçimin hemen ertesi günü İzmir’i terk ettiğini ve sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunduğunu hatırlatan Kaya, “İzmirliler, TSK’ya hakaret eden, Mehmetçik’e katil diyen Foggo’ya sandıkta haddini bildirdi. Seçilemedi ve seçimin hemen ertesi günü havalimanından bir paylaşım yaptı. Geldim, gidiyorum dedi. Evet, geldiği gibi gitti. Çünkü İzmir’de kahraman ordumuza hakaret eden birisinin kabul görmesi mümkün değildir. İzmirliler 14 Mayıs’ta Hacer Foggo’yu valizini koluna takarak yolladı, 28 Mayıs’ta da Kemal Kılıçdaroğlu’nu aynı şekilde yollayacaklar” dedi.