Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir'in en genç milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Millet İttifakı kanadından kendisine yönelik yapılan "Siyasi tarzı ve üslubu çok sert" eleştirilerini yanıtladı. Aynı zamanda AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı olan İnan, "Benim tarzım bu, siyaseti Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında çıraklık yaparak öğrenen ve bu konuda kendimi çok şanslı addeden birisiyim. Kitabın ortasından konuşmak zorundayız çünkü İzmir'in geri kalmışlığı ortadayken, gençleri doğrudan zarara uğratan süreçler ilerlerken, CHP'li milletvekilleri ahlaki nezaketi ortaya koymazken, bizim burada dilimiz lal olamaz" dedi. 

"KİTABIN ORTASINDAN KONUŞUP, İKİYÜZLÜLÜKLERİNİ DEŞİFRE EDECEĞİZ"

Millet İttifakı mensuplarının 28 Mayıs seçimlerine kadar söylemlerinin farklı, 28 Mayıs seçimlerinin ardından ise çok farklı olduğuna dikkat çeken İnan, "Kitabın ortasından konuşmaya devam edeceğiz. Kooperatiflerde usulsüzlük yapacaksınız, körfez kokacak, 'kokmuyor' yazacaksınız, terörle işbirliği yapıp Atatürkçülükten dem vuracaksınız, Atatürk'e husumet besleyenleri getireceksiniz amiral koltuğuna yazacaksınız, İzmir'den birinci sıradan milletvekili yapacaksınız, 30 Ağustos törenlerine 10 milletvekilinizden bir tanesi katılacak bu durumdayken aynaya bakmak yerine AK Parti milletvekilini sert konuşmakla suçlayacaksınız. Biz bu şekilde konuşmaya devam edeceğiz. İkiyüzlülerini deşifre etmek gibi bir niyetimiz var" açıklamasında bulundu. 

"BİZDEN OY ÇALMAK İÇİN KURULAN PARTİCİKLER CHP'DEN VEKİL ÇIKARDI"

AK Partili İnan, "Diğer partilerin hepsi, 'Kılıçdaroğlu'nu aday gösterdiğimiz için milletimizden özür dileriz' dediler. Arkadaş peki siz neden Kılıçdaroğlu'nu millete 3 ay önce Cumhurbaşkanlığı gibi önemli müesseseye seçtirmeye çalıştınız; şimdi CHP Genel Başkanlığı koltuğundan indirmeye çalışyorsunuz. Hangi koltuk daha değerli sizin için. Bizden oy, vekil çalmak için giden particikler vardı. Bizden vekil çalmak için kurulup gidip CHP'den vekil oldular. Böyle bir ikiyüzlü durumları da var. Bunları gür sesle anlatamaya devam edeceğiz" çıkışında bulundu.