Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, partisinin bayramlaşma töreninde birbirinden önemli mesajlar verdi. İnan, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde Cumhur İttifakı'nın önergesiyle Gazze'nin İzmir'in kardeş şehir olmasına yönelik konuşarak, "Büyükşehir meclis üyesi grubumuza ve bu işte emeği olanlara, AK Parti Gençlik Kollarımıza minnettarız. 250 günü aşan büyük trajedi ve katliam yaşanıyor Gazze'de. Bizler de bu katliama ve trajediye tepki olarak büyük kararlılıkla Say Stop eylemimizi devam ettiriyoruz. Tüm ilkokul ve liselerde karne gününde çeşitli eylemler yapıldı. Ben gençlik kollarımızı tebrik ediyorum, Say Stop eylemini tüm ülkede gerçekleştirdiler. Gazze'deki çocuklarımızın okulu, hastanesi yok, anne babaları katledilmiş, anestezi dahi yapılmadan ameliyat edildikleri görüntüleri 250 gündür izliyoruz. Dünyada Filistin davasının  yılmaz savunucusu Recep Tayyip Erdoğan ve AK parti kadrolarıdır" dedi.

"İSRAİL KATİL DEVLET DÜNYANIN EN GÜVENSİZ YERİ OLACAK"

İnan açıklamasında şunları kaydetti: 

İsrail tam 70 senedir adına demir kubbe ismini vererek güvenlik, teknolojik yatırımlarını yaptı ve tüm Yahudi lobilerine buraya göç edin, burada yaşayın, dünyanın en güvenli yeri burası olacak dedi. O demir kubbe 2,5 saatte yok oldu. Netenyahu ve soykırım sözcüleri adalet önünde hesap verene kadar biz bu işin hesabını soruncaya kadar, bu katiller dünya önünde hesap verdiklerinden mutmain olana kadar İsrail katil devlet dünyanın en güven siz yeri olacak.

"CUMHUR İTTİFAKI ÜLKEMİZ İÇİN TEMİNATTIR"

Cumhur ittifakı olarak sıkı bağlarla yolumuza devam ediyoruz. İttifakımız Türkiye'nin en tecrübeli liderleri arasında gençlerin umudu ve beklentisi üzerine kurulmuş ve kurumlaşmıştır. Cumhur İttifakımız vatan ittifakıdır. Türkiye'nin ve bu memleketin gençleri adına ittifakımız adına ağzına geleni söylemekten çekinmeyenleri FETÖ ve PKK olmak üzere sessiz kalarak kurmuş oldukları karanlık işbirliklerini çok iyi biliyoruz. Güneş motel ve ardından 6'lı masa faciasını kara harflerle tarihe yazdıran ittifakın Cumhur İttifakına bakışının iyi olmasını beklemiyoruz. Bizim ittifakımız ülkemiz, milletimiz için teminattır, sigortadır. 

"BÜYÜKŞEHİR KRİZDEN GEÇİLMİYOR"

31 Mart'tan  itibaren ilçe belediyeleri ve İzBB krizden geçilmiyor. İzmir'e 5 yıllık beceriksizlik dönemi yükleniyor. 5 yıl sonra 5 yıl öncesinden İzmir'in farkı olmayacak. Tunç Soyer Seferihisar'ı batırmıştı, Büyükşehir'in kaynaklarını Seferihisar'a aktardı. Şimdi de Karşıyaka'dan yeni bir isim geldi, oraya 3 milyar borcu bırakmıştı. Şimdi orada bıraktığı kiri pası temizlemeye çalışıyor. Bunu yaparken emekçilerin haklarını ödeyemiyor. İzmir tarihinde görülmemiş arbede, kaoslara şahit oluyoruz. Protesto eden kişiler daha önce Büyükşehir Meclisine de yürüyüş gerçekleştirmişlerdi. Bugün Çeşme'de yapıyorlar toplantılarını, krizi çözsünler yoksa bir diğer toplantıyı Sakız Adasında yapacaklar. CHP güzel işleri batırmayı çok seviyor. Bugüne kadar 1 milyar yolcu taşımız İZBAN'ı tartışmaya açıyor. Biz Türkiye'de gerçekten büyük etki uyandırmış kampanyayı AK Parti teşkilatları olarak gerçekleştirdik. Hamza Başkan  İzmir'in reçetesini ortaya koydu, biz kazansaydık hayata geçmeye başlamıştı. Sorunları çözmek istiyorsanız projelerimize bak ve İzmir'in kronik sıkıntılarını çöz.