GÜNDEME BAKIŞ – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın en yakın isimlerden Haydar İnanır, dün işlerine dönmek için eylem yapan işçilerle görüşmüştü. İnanır işçilere, “Temizlik ve ilaçlama alanında işçiye ihtiyacımız var. Aranızdan bir temsilci isim listesiyle beraber gelsin, görüşelim. Başkan Tugay’ın bilgisi dahilinde bu görüşmeyi sizlerle yapıyorum. Bu alanlarda iş isteyenler gelebilir. Sizler de eylemleri sonlandırın” demişti.

İNAN’DAN TEPKİ

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, yaşananlara tepki gösterdi. İnan, “İlk izleyince şaka sanıyor insan. Burası 5 Milyon İzmirlinin yaşadığı bir kent… İzmirli genç arkadaşlarıma sesleniyorum. Bakın İşte CHP budur! CHP’nin insan kaynakları politikası da budur! CHP’nin liyakatten anladığı da budur! Bir tane danışmana ver listeni, at mesajı… Seni temizlikçi olarak işe başlatsınlar… (İsrail yardakçısı Mahir’in ve çakma bakanlarının, diğer CHP’lilerin yakınlarına kaymaklı yerler verirler orası ayrı tabii.)” dedi.

BU ANLAYIŞ İZMİR’İ GERİ GÖTÜRCEK

İnan, şunları söyledi:

“Ayrıca bu istihdam müjdesini verirken dahi bir yükten kurtulma duygusunu çok net görüyorsunuz… Kısacası; Güzel İzmir’imizi bu anlayış çok ama çok geriye götürecektir. Bilinmesini isteriz ki! Bu hımbıl, kibirli ve beceriksiz yönetimin zararlarına güzelim şehrimizi alet ettirmeyeceğiz. Biz AK Parti olarak şehrimizin çıkarlarına artık daha güçlü bir şekilde sahip çıkacağız. Son olarak Zafer Algöz ve Yücel Erten bu danışman arkadaşa mesaj atsın. Belki Cemil Tugay’a ulaşırlar”