İnan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, geçmiş yerel seçimlerde İzmir'de seçimi kaybetmelerine rağmen, İzmirliler'e hizmet etme aşkımızdan hiç vazgeçmediklerini söyledi.

 BU KENTİN KIYMETİNİ BİLMEDİNİZ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in çok sık İzmir ve ilçelerinden programlar yaptığını belirten İnan, şunları kaydetti:

"Şehrimize yaptıkları ikinci ziyaretin nedenini çok iyi görüyoruz. Bu şehrin size olan desteğinin kıymetini hiç bilemediniz. Kendi rant kavgalarınıza şehrimizi malzeme yapmaya çalıştınız. Bugün büyükşehir adaylarını, ilçe adaylarını kendi partililerinin vicdanından dahi geçiremeyenler, sandıktan bir netice beklemesin. İzmirliler büyük bir demokrasi dersi verecek. Siyaset işi sevgi işidir. Biz böyle bakıyoruz. Bizim bu şehre hizmet etme umudumuz var. Artık vakit tamam. İzmirli hemşehrilerimize bir dönem bize şans verin ricamız büyük bir teveccühle ile karşılık buluyor. 4,5 milyon İzmirli hemşehrilerimizle güçlü bir İzmir hikayesi yazmaya başlıyoruz."

İnan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şehri, kuruluşun ve kurtuluşun kenti, İzmir'in Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında yaşam kalitesini arttıracak marka belediyecilik hizmetlerine kavuşacağını kaydetti.

 DIŞLALAMAK YOK

Seçimlere az bir süre kaldığını vurgulayan İnan, İzmirlilere çağrıda bulundu:

"Korku istismarcılarına asla prim vermeyin. Ben inanıyorum ki hemşehrilerimiz bu sefer bu kenti sürekli yoranlara değil, gençlerimiz için, çocuklarımız için oylarını büyük bir sevgiyle İzmir’e vereceklerdir. Heyecanımız çok yüksek bir an önce çalışmak istiyoruz. 'Biz İzmiriz Başarabiliriz' diye haykırıyoruz. Bunu söylerken de İzmir’i bir bütün olarak ele alıyoruz. Asla ama asla bizim kitabımızda dışlamak yok. Bu zamana kadar İzmir’i tanımış, sorunları için dertlenmiş, en ufak çaba ortaya koyan, parti ayrımı gözetmeksizin tüm belediye başkanlarına çok teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde kazanan İzmir olacak."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ekibinin zaman zaman yapmadıkları hizmetler nedeniyle eleştirdiğini hatırlatan İnan, Hamza Dağ'ın Soyer'den devralacağı bayrakla kent insanına hizmet etme noktasında çıtayı farklı noktalara taşıyacağına inandığını aktardı.

İnan, İzmirlilerin CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay'ın Karşıyaka Belediye Başkanları arasında en başarısız başkan olduğunu kendisine birçok ortamda söylediklerini ifade etti.

"İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz" anlayışının temel ilkeleri olduklarını belirten İnan, şunları kaydetti:

 HAYALLERİNİZ ERİŞEMEZ

"Bunların Karşıyaka'daki işçilere nasıl çile çektirdiğini biz çok iyi biliyoruz. Karşıyaka’da hangi kalem icraatı yaptı ki Büyükşehir’de bir eseri olacak? Çıkmış bizim büyükşehir adayımızın projelerini hedef alıyor. Bu iş vizyon işi, bu şehre gelen yatırımlara sizin hayalleriniz dahi erişemez. Avrupa’nın en iyi statlarından birisine, şanlı şerefli Gürsel Aksel Stadına, şehrin gelmiş geçmiş en büyük spor yatırımlarından birisine çıktı ne dedi? 'Çin Seddi' dedi. Taraftarlarımızın, İzmirlilerin hizmetine girmiş olan bu esere böyle bakmak ancak İzmir düşmanlığıdır. Yazıklar olsun. Bu projeler hayata geçirildiği zaman ilk kullananların sizler olacağını çok iyi biliyoruz. Tıpkı Genel Başkanlarının Sabuncubeli Tünelini kullanıp, tüm İzmirlilerin trafik çilesiyle dalga geçip, ben sizden daha hızlı geliyorum itirafı gibi."