Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, GÜNDEME BAKIŞ TV'de CHP'nin aday belirleme sürecinin siyasi kliklerle yapıldığını kaydederek, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e yapılan nezaketsizliğin AK Parti Gençlik Kollarında dahi yaşanmadığını anlattı. Soyer'e "Yeniden Refah Partisi'nden belediye başkanı ol" çağrısında bulunan İnan, "Tunç Bey'in parti arayışını, aday olma arayışını tüm İzmir ve Türkiye siyaseti konuşuyor. O partinin de diğer illerde aday çıkartma noktasında bir arayışının olduğunu biliyoruz. Biz de Tunç Bey'e orayı işaret ettik" dedi. 

"BİZ GENÇLİK KOLLARINDA BİLE ÜST DÜZEY NEZAKET İÇİNDE YAPIYORUZ"

Soyer'in aday olmadığını neredeyse sosyal medyadan öğrendiğini vurgulayan İnan, "Ben genç bir siyasetçiyim, parti teşkilatları içinde büyümüş birisiyim. 14 senemiz oldu, şu an AK Parti gençlik Kolları Genel Başkanıyım. Biz gençlik kollarındaki değişim süreçlerini bile koordine ederken nezaketten asla ödün vermeyiz. Aman arkadaşlarımızın kalbi, gönlü kırılmasın deriz. Biz gençlik kolları değişim süreçlerinde bile en üst düzeyde nezaket ortaya koyarken, onlar sözüm ona en güçlü oldukları yerde İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkanlarına büyük bir nezaketsizlikle, neredeyse sosyal medyadan öğrenecek durumda değişimi bildirdiler" ifadelerini kullandı. 

"İTİBARI, AİLESİ VE ÇEVRESİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ"

AK Partili İnan, CHP'li Soyer'in yaşatılan durumun itibar, aile ve çevre açısından üzüntü verici olduğunu dile getirdi ve şu açıklamalarda bulundu: 

Bu siyasetçilerin itibarı, ailesi, çevresi için çok önemli bir durumdur. Hiçbir siyasi partide kişilere böyle şok etkisi yapılmasını doğru bulmuyorum. Tunç Bey'i ne kadar eleştirsek de, belediyecilik noktasında imtihandan zayıf aldığını belirtsek de bu durumu bir siyasetçi olarak doğru bulmadığımızı ifade ediyoruz. 

"BURALAR MİLLETE HİZMET ETME MAKAMI"

Bizim partimizde asla böyle şeyler olmaz, buralar millete hizmet etme makamı. Kimin daha çok hizmeti olacaksa o bu bayrağı üstlenir. Siyasette kimseye böyle bir muamele yapılmasını da doğru bulmayız.