GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İnan, “İzmir için yapılan kale değerlendirmelerine hep karşı çıktık. Son 2019'daki yerel seçimlerde 1 milyon 100 bin İzmirli hemşehrimiz AK Parti'ye oy verdi. Kale nitelendirmesine kabul etmiyoruz. Kale olarak nitelendirdikleri yerde seçime 70 gün kaldı, hala adayları belli değil. İzmir'i çok geriye götürdüler. Son 25 yıldır CHP belediyeciliği anlayışı ile çok sıkıntılar ile boğuştu İzmir. O kadar kronik sıkıntılar var ki şehircilik çökme noktasına geldi. CHP'nin 5 yıl boyunca geriye götürdüğü şehri, ilk 1 sene içinde adayımız ile tüm kronik sıkıntıları ortadan kaldırmayı ve İzmir'i yeni imkanlarla buluşturmayı vaat edeceğiz. İnşallah Cumhurbaşkanımız da şehrimiz ziyaret edecek ve ilçe başkan adaylarımızı da tanıtacağız. İzmir'de hükümet yatırımları olmasaydı, Cumhurbaşkanımızın destekleri olmasaydı İzmir’imiz nefessiz kalırdı. İstiyoruz ki İzmir en güçlü desteği versin, biz de zaten bu zamana kadar İzmir'e hep destek verdik. Şu saatten sonra yerelde AK parti, genelde de AK Parti hükümeti ile bu bütünlük şehrimize çok kazandıracaktır” dedi.

CHP TARİHİNDE YOK!

İnan, İzmir adayının belirlenmesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu etkili olabileceğini öne sürerek, “İzmir çantada keklik göreceğiniz kent değil. İstanbul'dan yönetilecek kent değil. İstanbul'un uydusu asla olamaz İzmir. CHP’de kimin genel başkan belli olmadığı için eş başkanlık yaptıkları için genel başkan tartışması devam ederken CHP’nin bu konuda karar vermesi zorlaşıyor. Sözüm ona en güçlü oldukları yerde bu tartışmadan adaylarını bile açıklayamıyorlar. İstanbul ve Ankara’da seçmen mevcut CHP’li başkanlara şans verdi 2019’da. Ancak CHP tarihi boyunca hiçbir zaman başarılı bir belediye başkanı çıkaramadı. Bu 2 belediye başkanı vatandaşa hizmet etmek yerine, İstanbul’a hizmet etmek yerine  an geldi cumhurbaşkanlığı yardımcılığı oynayarak, an geldi kongrede divan başkancılığı oynayarak an geldi İstanbul'un kaynakları partilerini dizayn etmek için kullandılar ve vatandaşın onlara tanıdığı şansı iyi değerlendiremediler. Kendini değil kentini düşünen başkan için hazırız. İzmir’de 25 senedir oluşan cari açığı kapatmak için hazırız. İzmir’den bu yalanları çok duymuş biriyim. Son  100 yılın tüm yalancılarını toplayın CHP'de son 10 yıldır üretilen yalanlar kadar etmez. İzmir, Ankara, İstanbul’da gençlik alanında tek bir kalem icraatını sayabilir misiniz desem ortada cevap yok. Bu mazeret siyasetinin malzemesi olarak duruyor. Bu konuda hemşerilerimiz ile mutabık durumdayız” diye konuştu.