GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti Gençlik Kolları Genel Baykanı ve İzmir Milletvekili Eyüp Kadir İnan Bergama'da konuştu. İnan, "14 Mayıs'ta Kemal Kılıçdaroğlu yenildi, o zaman diyorduk ki milletçe, 'parti olarak bundan daha kötüsü gelir mi?' Bundan daha kötüsü geldi CHP'ye genel başkan oldu. İzmir'de diyorduk ki Tunç Soyer'den daha kötüsü gelir mi? Geldi. Ondan daha kötüsü Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı oldu.

Şimdi dün bir açıklaması var Cemil tugay Bey'in diyor ki Hamza Dağ İzmir'e ne kattı? Hamza Dağ'ın İzmir'e ne kattığını görmek istiyorsan gel Bergamaları heşerilerimize sor, Gel Kınıklı hemşerilerimize sor, Gel Bakırçay bölgesine sor. 13 senedir Bergama'da Hamza Bey'in dolaşmadığı bir köy kaldı mı hemşerilerim?" dedi.

İnan şunları söyledi:

"Bergama'da kahve kahve Hamza Dağ Bey'in izi var. Herkese Hamza Dağ Bey'e duyduğu muhabbeti İnşallah 29 gün sonra hep beraber göreceğiz. Tabi Bergamalı hemşerilerimize sorduğun gibi şu anki mevcut belediye başkanına da sor. Tunç Bey televizyonlarda sosyal medyada en az beş kere hamza Dağ'a bu şehre kattıkları için teşekkür etmiş birisidir. Cumhuriyet Halk Partili Milletvekillerinden teşekkür almış birisidir. Tabi bu zamana kadar teşekkürlerini ilettiler çünkü Milletvekillliği dönemindeki hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler. İnşallah 31 Martta Hamza  Bey Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra Belediye Başkanı olarak yaptıkları için teşekkür edeceksiniz ve bizler İzmir'de eser siyasetini belediyeciliği ve millete hizmet etmenin ne anlama geldiğini sizlere öğreteceğiz"