Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, GÜNDEME BAKIŞ TV’de CHP İzmir Milletvekilleri Rıfat Nalbantoğlu ve Mahir Polat'ın Menemen İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmaya yanıt verdi. Menemen Belediye Başkanvekili Aydın Pehlivan'ı "Tombaladan çıkan başkan" sözleriyle eleştiren CHP'li vekillere, Pehlivan'ın CHP'li meclis üyelerinden de oy aldığını hatırlatan İnan, "Aydın Bey oradaki meclis iradesiyle seçildi. Kısa dönemde çok başarılı belediyecilik anlayışını ortaya koydu, Menemen'in çehresini değiştirecek büyük işler yaptı. Yerel yönetimlerde AK Partinin kabiliyetini Aydın Pehlivan ile bir kez daha görmüş olduk. Diğer ilçelerde de Aydın Pehlivan gibi adaylar çıkacaktır" dedi. 

AK Partili İnan açıkladı: Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'e geliyor... TEKNOFEST'e katılacak, Şehir hastanesini açacak AK Partili İnan açıkladı: Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'e geliyor... TEKNOFEST'e katılacak, Şehir hastanesini açacak

"SON KONUŞACAK KİŞİ!"

Mahir Polat'a sert çıkan İnan, "O şahsın ismini ağzıma bile almak istemiyorum çünkü kendisi, milletin iradesiyle, yüzde 52 oy almış, her mücadelesini demokratik yollarla sürdürmüş, her girdiği seçimden başarıyla çıkarak, milletiyle en kuvvetli bağı kuran liderler arasında giren Cumhurbaşkanımıza ağır biz saygısızlık yaptı. Kendisi konuşacak en son kişi" ifadelerini kullandı. 

"BUNLARIN KAFA TAKOZ KAFA"

İnan şunları kaydetti: 

Tombaladan çıktı diyorlar, Aydın Pehlivan CHP'li, MHP'li, AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla seçilen bir belediye başkanıdır. Ama bunların kafa, takoz kafa olduğu için seçilmişlere karşı göstermiş oldukları itibar da bu oluyor. Biz Menemen'e kendimizi hizmetlerimizi daha iyi anlatacağız. Menemen'de Aydın Bey ile çok güçlü bir dönemi yeniden başlatacağız. Bergama, Kınık, Bayındır, Kiraz'da belediye başkanlarımız kolları sıvadı, seçildikleri ilk günden itibaren 'nasıl hizmet götürürüm' diye çalıştı. Oralardaki hizmetler, bugün merkezdeki CHP'li belediyelerde yok. Kınık'taki belediyecilik anlayışının yüzde 10'u dahi Konak'ta, Karabağlar'da, Bayraklı'da yok. Bütçelerin dar olduğu, 35 - 40 bin nüfuslu ilçelerden bahsediyoruz. Gönül ister ki Kınık'ta olan hizmetler Bayraklı'da, Karabağlar'da da olsun. Olmadığını zaten bize Bayraklı'daki, Karabağlar'daki hemşehrilerimiz söylüyor. Bergama'da yaptığımız hizmetler, Cumhur İttifakının ortaya koyduğu icraatçı belediyecilik anlayışı İzmir'de tecelli edecek.

"İZMİR'DE KRONİKLEŞMİŞ SORUN BIRAKMAYACAĞIZ"

Saha çalışmalarına ilişkin de bilgi veren İnan'ın açıklamaları şöyle: 

Vatandaşın gündeminde ekonomi var, bunu iyileştirmek için çalışıyoruz. Belediyecilik noktasında şikayetler var. Keşke imkan olsa çözebilsek, o kadar basit, belediye başkanının 2 dudağı arasındaki işleri vatandaşımız bize sorun olarak anlatıyor. Bizim Ankara'dan çözeceğimiz işler orta ve büyük ölçekli. Vatandaşımız yol, kanalizasyon konusunda çok şikayetçi. Seçimi kazandıktan sonra İzmir'de kronikleşmiş hiçbir sorun bırakmayacağız. 

"AK PARTİ MİLLETE KAYITSIZ DEĞİL"

Cumhurbaşkanımız zaten açıkladı, meclisin açılmasıyla birlikte ilk gündem maddemiz emekli, dul, yetim, engelli maaşları olacak. Biz de sahadan zaten bunun notunu aldık ve ilettik. AK Parti millete kayıtsız kalan bir parti değildir. Kararı aldık, uygulamaya geçireceğiz.

"OPERA BİNASINI DA BİZ BİTİRECEĞİZ"

İzmir'deki barınma krizi ve kira fiyatlarındaki fahiş artışlarda yerel yönetimlerin önemli payı olduğunu anlatan İnan, "Asrın felaketini yaşadık, bunu unutmamalyız. Devletimiz ilk 1,5 sene içinde bölgeyi kalkındırmak için yoğun çaba sarf ediyor. Burada yerel yönetimlere büyük iş düşüyor. Diğer illerde İstanbul ve Ankara'da, yapı stokunu açmamıza rağmen, bu krizi yaşıyoruz. İzmir'i düşünün, imar planları çok eski, yapı stokunu açmaya yönelik belediyecilik olmadığından kriz daha yüksek. İzmir'de 5 sene önce de yüksek kira sıkıntısı vardı. Bu durum katlanarak devam etti. 31 Mart'ta şehri vatandaşın hayrına yeniden planlayan belediye başkanlığıyla bu sıkıntıları gidereceğiz. Siz kaynakları Mavişehir'de opera binasına ayırır ve üstelik onu da bitiremezseniz öteki İzmir'e sırtınızı dönmüş olursunuz. Biz opera binasını da bitireceğiz, diğer kronik sorunları da çözeceğiz" ifadelerini kullandı. 

"SOYER'İN 4,5 YILI İZMİR İÇİN KAYIP"

İnan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: 

Soyer'in 4,5 yılı, İzmir'in kayıp dönemi olarak geçti. Aziz Kocaoğlu'nu arayacağımız aklıma gelmezdi. O zaman sadece altyapı, üstyapı eleştirisi getiriyorduk. Soyer is emilletin değerlerine savaş açtı. Şehirn sıkıntıları için hiçbir çözüm üretemedi. CHP'nin gelmiş geçmiş en kötü belediye başkanlarından biri olarak tarihe geçti. AK Parti bu dönemi kapatacak bir belediyecişlik anlayışını ortaya koyacağız. 

"PARTİZANCA İŞ YAPIYORLAR"

Seçime 6 ay kaldı, aynı bayat numaralarla karşımıza çıkıyorlar. Siz belediyeciliği, kaynak yaratmayı, yönetmeyi bilmiyorsunuz. 900 belediye var, onlar işlerini yapıyor. Siz insan kaynağı ortaya koymayıp, yavan bir politika uyguluyorsunuz, maaşları ödeyemezsiniz. Karşıyaka Belediyesi maaş ödeyememede marka haline geldi. Bir istihdam politikası, mülakat süreci yok. Büyükşehir Belediyesinde şehir dışından istihdam edilen kişiler olduğunu biz biliyoruz. Büyükşehir olarak İzmir'in gençlerine sunduğunuz istihdam kaynağınız var mı? Nasıl partizanca bu işi yönettiklerini çok iyi biliyoruz. 

"AK PARTİ YATIRIMLARI OLMASAYDI İZMİR NASIL OLURDU?"

Bugün Konak Tüneli olmasaydı ne olurdu Buca - Konak hattı, Adnan Menderes'in iç hatlar terminalini yapmasaydık, İZBAN'ı yapmasaydık, çevreyolunu yapmasaydık İzmir nasıl olurdu. İnşallah ikinci çevreyolunu da hayata geçireceğiz. Şehir Hastanemizi 27 Eylül'de açacağız. Birçok hastanemizi açacağız. Şehir hastanesine Büyükşehir'in en ufak katkısı var mı? Buradaki vatandaşlarımız hastaneye daha hızlı ulaşsın diye ortaya çıkardıkları tek proje var mı, hayata geçirdiler mi! Hayır. Katip çelebi, Bakırçay Üniversitesindeki gençlerin ulaşımı için en ufak düşündükleri bir şey var mı, yok. 

"BÜYÜKŞEHİRİ ALACAĞIZ"

Büyükşehiri ve çok sayıda ilçeyi alacağız. Aziz Kocaoğlu, 'kent üzerinde bir oyun oynanıyor' demişti Tunç Soyer için. Bu oyunun hem biz de hem de vatandaşımız farkına vardı. Kent değerlerine savaş açan bir belediyecilik anlayışı. Bugün bu kentin tüm değerlerini taşıyan AK Parti belediyeciliğini kentimize kazandıracağız. Kentimizde yatımlar konuşulacak.