Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, yerel seçim gündemini değerlendirdi. AK Parti'nin İzmir belediye başkan adaylarının belirlenmesi sürecinde önemli katkıları olan İnan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Lideri recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere aday belirleme sürecinde önemli mesai harcandığına dikkat çekti. "Teşkilatın ve sahanın sesi" vurgusu yapan İnan, "Bizde bir seçim bitiyor yeni bir seçim çalışması başlıyor. Biz çok daha önceden kolları sıvamıştık. Hazırlıyız, kararlıyız sloganıyla en hazır ve en kararlı halimizi İzmirli hemşehrilerimizle paylaşmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Hamza Dağ açıklandığı ilk günden itibaren İzmir'i karış karış geziyor. Tüm sokaklarda temas etmediği kimse kalmayıncaya kadar çalışıyor. Güçlenerek yolumuza devam ediyoruz" dedi. 

AK Partili İnan'dan CHP'li Gökçen'e İzmir salvosu: Tek adres bilmiyor! AK Partili İnan'dan CHP'li Gökçen'e İzmir salvosu: Tek adres bilmiyor!

AK Partili İnan'dan CHP'ye değişim salvosu... İzmir'i rant ve peşkeşlerine kurban ediyorlar! AK Partili İnan'dan CHP'ye değişim salvosu... İzmir'i rant ve peşkeşlerine kurban ediyorlar!

AK Partili İnan CHP'ye İzmir üzerinden yüklendi...  "Belediyecilikte eser siyaseti yok" AK Partili İnan CHP'ye İzmir üzerinden yüklendi... "Belediyecilikte eser siyaseti yok"

"ADAYLARIMIZ MİLLETİN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA BELİRLENDİ"

AK Parti'nin çok büyük bir istişare hareketi olduğunu dile getiren İnan, "Biz her seçimde bu istişareleri yapan bir partiyiz ama bu yerel seçimler için Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok geniş istişareler yapıldı. Neredeyse bir ile Sayın Cumhurbaşkanımız kıymetli zaman diliminden 3 - 4 saat ayırdı. Kadın ve gençlik kollarıyla ayrı ayrı toplantılar yaptı, dinledi. Teşkilatımızı dinleme süreci büyük bir emekle gerçekleşti. Hem teşkilatlarımızın motivasyonu hem de aday belirleme açısından kritik bir süreçti aday belirleme. Hem de sokak ne diyor, milletimiz hangi taleplerde bulunuyor, hangi profili görmek istiyor, bu konuda çok yönlü çalışmalar yaptık. Alt ve üst komisyonlarımızın kurumsal şekilde bilgi aktarımları oldu. Ardından hemşehirlerimizle adaylarımızı paylaştık. Ben milletimizin talepleri doğrultusunda adayların belirlendiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"HAMZA DAĞ'IN İZMİR'DE BÜYÜK EMEĞİ VAR"

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ'ın çalışkanlığı ve gençliğiyle dikkat çektiğini belirten İnan, "Hamza Bey çalışkanlığı, kişiliği, enerjisi, duruşu, gençliğiyle bizlere ilham olmuş siyasi büyüğümüz. Ben gençlik kollarına ilk girdiğim andan itibaren Hamza Bey ile çalışıyoruz. 13 senelik milletvekilliği döneminde İzmir'e kazandırılan eserlerde büyük emeği var. Teşkilatlarımız kapsamında Kınık'tan Beydağ'a kadar çok güçlü bir bağı var. Sadece teşkilatlarımız değil vatandaşlarımızla da güçlü bir bağı var. İzmir'in her yerinde izi var. Partimizin uzun zamandır Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüyor. Son dönemde Medya ve Tanıtım alanında genel Başkan Yardımcımız, bu alanda da kendini hep genç tutmuş,  partimizin 2023 kampanyasını başarıyla yönetmiş bir isim. Hem Ankara hem İzmir siyasetinde başarılarıyla takdir ettiğimiz bir isim. Büyükşehir adaylığında da çok olumlu havayı görüyoruz. İlk açıklandığı günden itibaren bu ile inancımızı koyduk. İnşallah 31 Mart günü de Büyükşehir Başkanı olarak göreceğiz. Buna inancımız tam" diye konuştu.

"SİYASET SOKAKTA YAPILIR"

Siyaset Bilimci Prof. Dr. Tanju Tosun'un "Hamza Dağ kırsalda oyu artırabilir ama merkezde AK Parti karşıtlığını kıramaz" sözlerinin hatırlatılması üzerine konuşan İnan, "2023 seçimlerinde de birçok akademisyen, birçok araştırmacı çok şey ifade ettiler. Ne oldu onların araştırmaları, ters düz oldu. Anket firmaları AK Parti'nin kaybedeceğini söylediler. Siyaset sokakta yapılır. Vatandaşın ne dediği önemlidir. Partinizin milletin taleplerine doğru orantılı mı politika üretiyor, buna bakmak lazım" dedi.

"BİZ BÜTÜN OLARAK İZMİR'İZ"

İnan açıklamasını şöyle sürdürdü:

Tanju Hocaya şu anlamda hak verebiliriz; İzmir CHP'li siyasetçilere büyük destek verdi ama hiçbir zaman CHP bu desteğin kıymetini bilemedi. İstanbul'da da, Ankara'da da bilemedi. Şu anda kentimiz çok yorgun. 25 senedir CHP'li yönetim anlayışından çok yoruldu. Biz kentimizi gençlik enerjisiyle buluşturmaya çok kararlıyız. Merkez ya da kırsal diye bir ayrım yapmamız söz konusu değil. Biz bütün olarak İzmir'iz. Kentin kronik sorunları görüş ayrılıklarını geride bıraktırıyor.

"İZMİR'İ ESER SİYASETİYLE BULUŞTURACAĞIZ"

Belediyecilik bizim işimiz, Recep Tayyip Erdoğan'ın işi. Biz 1994 yılında Türkiye'yi sosyal belediyecilikle tanıştırmış kadrolardan oluşan siyasi hareketiz. Bizim hikayemiz belediyecilikle başladı ve sonra partimizi kurup başarılar elde ettik. CHP tarihi boyunca hiçbir zaman başarılı belediyecilik örneği sergileyemedi. İstanbul ev Ankara'yı yönetiyorlar ama bir hikaye oluşmuyor. Biz ise İstanbul ve Ankara'yı kazandıktan sonra vatandaşın gönlünde yer bularak bu süreçleri inşa ettik. İnşallah Ankara ve İstanbul'u yeniden kazanacağız, İzmir'i de eser siyaseti ile buluşturacağız. 

"HAMZA BEY BİR ŞANS"

İzmir'de trafik, ulaşım, altyapı, koku sorunu var. Konak'tan Karşıyaka'ya 2 saatte geliyorsunuz. İzmirli hemşehrilerimizin ailesinden, hayatından 2 saati çalmaya kimsenin hakkı yok. Gelin bu çileyi beraber bitirelim. Gençlerimiz bu sıkıntıyı yaşamasın. Hamza Dağ ilk 1 sene içinde kronik sıkıntıları çözecek. Öteki İzmir denilen bir gerçek var, şehrin 5 km derinliklerinde başka bir İzmir var. Orada yaşayanlar bizim çocuklarımız, bizim vatandaşlarımız. Ben onların milletvekiliyim ama onların belediye başkanı olacak bir süreç İzmir'de yaşanmadı. Arka mahallelerde yaşayan insanların ciddi şekilde belediyecilikten dolayı mağduriyetleri çok fazla. Kentsel dönüşümden her konuya kadar sıkıntıyı giderecek bir belediye anlayışı ortaya konulmalı. Bu dönem bir şans, Hamza Bey'le birlikte bir şans.

"ŞEHRİMİZİ DAHA İLERİYE TAŞIYALIM"

Şu anda da elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, ben milletvekili seçildiğim günden beri tüm belediye başkanlarına 'Hangi sorununuz, talebiniz varsa telefon numaramız bu, meclis makamımız bu, biz de tüm Bakanlıklarımızla yanınızdayız' dedik. Seçimsiz 4 sene var, hizmet belediyeciliği kazansın ve İzmir'in tüm sıkıntılarını çözelim. Bir kere dahi olsa bize bu konuda şans verin. CHP'ye 25 senedir şans verdiniz ama bu dönem bize şans verin, hizmet yapalım, kronik sıkıntıları ortadan kaldıralım. İzmir kazansın. Limanımızı, diğer yatırımlarımızla, şehrimizin Türkiye'yle olan bütünlüğüyle daha ileriye taşıyalım kentimizi.