Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ ve Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı'nın katılımıyla düzenlene "Gençlik Sofrası İzmir" sahur programında gençlere seslendi. 

"14 MAYIS'I 31 MART'LA TAÇLANDIRMALIYIZ"

Eyyüp Kadir İnan, "31 Mart gecesi tüm İzmirlilerin teveccühü ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığında kendisini göreceğimiz adayımız Sayın Hamza Dağ ve enerjisi, gençliğiyle Türkiye'deki bağımsız enerji politikalarımızın mimarı Alparslan Bayraktar ağabeyimiz hoş geldiniz. Bugün 15 Mart, bugün itibariyle gençlik kolları olarak kongremizin üçüncü senesini idrak etmiş oluyoruz. Hamza Başkanımızdan öğrendiğimiz ne varsa, sizlerden öğrendiğimiz ne varsa; 3 senedir 81 ilde 922 ilçede çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bizim için en önemli imtihan 14 Mayıs'ta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden Cumhurbaşkanı seçmek ve AK Partimizi yeniden iktidar yapmaktı. Bu zaferden sonra 31 Mart'ta bu zaferi taçlandırmak da AK Gençliğe düşüyor. 81 ilde gençlik kollarımız canla başla çalışıyor" dedi. 

"MAÇI 10 -0 ÖNDE BIRAKACAĞIZ"

İnan, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik yaptığı açıklamada, "Birileri bizim elde ettiğimiz 14 Mayıs zaferini maç olarak değerlendiriyor. Biz bu maçı 1 - 0 geride bıraktık, birileri bu maçı 1 - 1 yapmak derdinde olacak. Hamza Dağ iyi bir futbolcu. İnanıyorum ki başta İzBB Adayımız Hamza Dağ olmak üzere Türkiye'de gençler onlara öyle bir gol atacak ki; maçı 10 - 0 önde bırakacağız" ifadelerini kullandı. 

"EN BÜYÜK KILAVUZUMUZ CUMHURBAŞKANIMIZ"

Kadir İnan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığıyla başlayan hikayesini hatırlatarak, "Türkiye'nin yeniden inşasında önümüzde 4,5 sene var. Bu süre içinde 'üçlü olsun güçlü olsun' diyoruz. Bu kutlu başarıya tüm İzmirlilerin teveccühünü, sevgisini alarak yürüyoruz. Bu başarıda da gençlik ve kadın kollarımızın büyük başarısı var. Bizim hikayemiz 1994 yılında belediyecilikle başladı. Halka hizmetten partimizi kurmuş ve büyük başarılara imza atmış bir liderimiz var. En büyük kılavuzumuz Cumhurbaşkanımız" diye konuştu. 

İnan, sözlerini şöyle noktaladı: 

"MECLİSLERE EN GÜÇLÜ TOHUMU EKECEĞİZ"

AK Parti gençlerin partisi. Bugün 2 bini aşkın gencimiz belediye meclis üyeliklerine aday gösterildi. 31 Mart'ta belediye meclislerine en güçlü tohumu eken parti AK Parti olacak. Bu tohumlar filizlenerek yoluna devam edecek. Rabbim bizi teşkilatsız, AK Gençliksiz bırakmasın.