Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Bayındır Belediye Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Uğur Demirezen, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ'ın proje ve vaatlerini anlattığı lansman toplantısına katıldı. Dağ'ın projelerinin her İzmirlinin hayalini yansıttığını ve 7'den 70'e herkesin ihtiyaçlarını karşılayacağını belirten Demirezen, "İzledikten sonra 'o gün bugün' dedik. İnşallah hep beraber 30 ilçe belediye başkan adayı olarak Hamza Başkanla birlikte, önce kendi ilçeme sonra da İzmir'e hizmet etmekten çok büyük mutluluk ve onur duyacağız" açıklamasında bulundu. 

"ADAY GÖSTERİLMEYİ BEKLİYORDUM"

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde tekrar aday gösterilmenin kendisi için sürpriz olmadığını kaydeden Demirezen, "Bekliyordum aday gösterilmeyi. Bayındır 41 bin nüfuslu. Bence Küçük Menderes'in en güzel ilçesi ve incisi. Zaten lansmanda da 3 - 4 defa adını duydunuz. Özellikle tarım alanında hem bitkisel hem hayvansal üretimin başkentlerinden biri. Biz de hem ilçe hem il hem de Ankara ile beraber Hamza Başkanın sözüne atıfta bulunarak 'Güçlü olsun' diyoruz" ifadelerini kullandı.   

"İLÇEMİZDEKİ ADAYLARLA ABİ - KARDEŞ İLİŞKİMİZ VAR"

AK Partili Demirezen, CHP'nin adaylarının sorulması üzerine ise, "Cemil (Tugay) Bey'e hayırlı olsun. Cemil abi Karşıyaka Belediye Başkanıydı, biz de Bayındır Belediye Başkanıydık. Çok yakın olmasak da toplantılarda birlikte olduğumuz anlar oldu. Bayındır'da 4 tane adayımız var şu an. CHP, Memleket Partisi ve İYİ Parti'nin adayları var. Bu adaylarımızla çocukluğumuzdan beri abi - kardeş hukuku içindeyiz. Onlar da ilçeye hizmet etmek için aday oldular. İnşallah güzel bir seçim kampanyası süreci yaşarız" yanıtını verdi. 

426743943 1428973151350495 4752732883275071251 N

"TUT ELİMDEN YÜRÜ BENİMLE BAYINDIR"

2024 seçim kampanyası sloganını anlatan Demirezen, "Bizim İzmir sloganımız 'Biz İzmiriz başarabiliriz' benim sloganım da 'Tut elimden yürü benimle Bayındır' 41 bin hemşerime sevgilerimi gönderiyorum. Birlikte yürüyeceğiz" diye konuştu. 

"YENİ PROJELERİMİZ VAR"

Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde beklenmeyen krizlerin yaşandığına dikkat çeken Demirezen, "Biz bu dönem pandemi, deprem, sel, ekonomik kriz yaşadık. Başlayıp bitiremediğimiz ya da başlayamadığımız projelerimiz var. Bunların üstüne de şimdi koyduğumuz projeler var. 1 hafta içinde yeni projelerimizi biz de bir lansmanla ilçemizde anlatacağız" dedi.