Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ – AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Karşıyaka’daki saha çalışmasına başlamadan önce Zübey’de Hanım’ın anıt mezarını ziyaret etti. Dağ daha sonra Muharip Gaziler Derneği Başkanı Halil Taşçı ve gazilerle bir araya geldi.

Büyükşehir adayı AK Partili Dağ’a CHP’nin kalesinde yol isyanı: Artık bıktık! Büyükşehir adayı AK Partili Dağ’a CHP’nin kalesinde yol isyanı: Artık bıktık!

BÖYLE BİR KARDEŞİMİZ OLSUN

Ziyarette konuşan Taşçı, “Karşıyaka çok farklı bir yer. Her partide sevdiğimiz saydığımız isimler var. Hamza Bey; bir İzmirli ve genç olarak istikbal vaat eden ve kente katkı koyacak birisi. Kendisini tebrik ediyorum. İzmir’e böyle bir kardeşimizin olması gerektiğini düşünüyorum. Bu benim şahsi düşüncem. Yarışta inşallah başarılı olacaktır. Hem İzmir’e hem de gazilerimizi daha fazla katkı koyacaklarını düşünüyorum. Son 4-5 yıldır hükümetimiz gazilerimize, şehitlerimize farklı bir yaklaşım içerisinde. Uzun yıllardır mücadele ettiğimiz konular vardı. Bunlar gerçekleşti.  Ufak tefek sorunlarımız var. Taleplerimiz devam ediyor. Zamanı gelince bunlar da tamamlanacaktır” dedi.

WhatsApp Görsel 2024-01-24 saat 12.08.17_4a07961b

İZMİR BU KONUDA ÖNEMLİ BİR YER

Dağ, ise konuşmasında önemli mesajlar verdi. Dağ, “İnsanımız vatan istiklal olunca ölürsem şehit kalırsam gazi olurum diyerek yola reva oluyor. Vatanı muhafaza etme noktasında 86 milyon vatandaşımız biriz. Sizler bizim kıymetlimsiniz. İstiklal ve istikbal dendiği zaman İzmir önemli bir yer. Kurtuluş savaşında ilk kurşunun atılmasıyla birlikte tüm ülkede yeniden ayağa kalkışın olduğu bir yer olmuştur İzmir. İzmir’de 4.5 milyon hemşerimizle vatan millet ezan söz konusu olduğunda aynı yüreğimizin birlikte çarptığından hiç şüphemiz yok. Hasan Tahsinler Fethi Sekinler de bu şehirde yer aldı. Bu bizim gurur duyma açısından önemli noktalarımızdan biridir.

BU KENTE İZ BIRAKTIM

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, konuşmasına şöyle devam etti:

"İzmir’de kampanyamızı başlarken biz bu kentte iz bıraktık. 12 yıl milletvekilliği yaptık, iz bıraktık. Bunların en büyük şahitlerden biri de sizlersiniz. İzmir’in her köşesine iz bıraktık. İzmir’de bizimle diyaloğa geçen her kişiye siyasal görüşüne hiç bakmadan akla fikre ve kamu yararına bu iş uyuyor dediğimizde biz onu çözmek için mücadele verdik. Kısa orta ve uzun vadede çözdük. Çözdüğümüz işler oldu. Bundan sonra aynı noktada nasıl 12 yıl süre zarfında izler bıraktıysak bu şehrin her yerine iz bırakacağız. Karşıyaka stadında bir izimiz var, Mavişehir’de var. Spor kulübene tahsis edilen 100 dönümlük arazide izimiz var. Biz büyükşehir başkanı olduktan sonra da kentin her köşesinde her hanesinde iz bırakacağız. Başkan olduktan sonra yolu köprüyü kentsel dönüşümü de yapacağız. Bunun yanında her hanede bir izimiz, eserimiz olacak. Her hanenin yaşamış olduğu kendi içindeki problemleri çözmek için uğraşacağız. Klasik belediyeciliğin yanı sıra bir ailenin sağlık sorunu varsa, engelli bir bireyin orunu var, çocuğun sorunu varsa onunla ilgileneceğiz. Biz bir taraftan insanlara direkt dokunacak işler yapacağız”

İZMİRİMİZİN ÇOK ŞEYE İHTİYACI VAR

İzmir’deki 4.5 yıl hemşerimiz çok daha huzurlu mutlu ve kedinden emin olacak. Şehr-i eminin kendi hayatlarıyla ilgilendiğini hissedecek bir durumda olacağız. 4 evladım var. Onlara nasıl bakıyorsak İzmir’imizin evlatlarına öyle baktık daha çok bakacağız. Bir yola çıktık. Bu yolu da hep birlikte adım adım alacağız. İzmir’imizin çok şeye ihtiyacı var” dedi.