GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, başkan seçilmesi halinde İzmirlilere teşekkür ederek çalışmaya başlayacağını söyledi. Dağ, “Bunun yeni bir başlangıç olduğunu ortaya koymak gerekiyor. Çok çalışmamız gerekecek. 5 senede 10 senelik iş üretmemiz lazım” dedi.

AFİŞLERİNDE NEDEN AK PARTİ LOGOSU YOK?

Dağ, afişlerinde logo olmamasıyla ilgili şunları söyledi:

“Ben herkesin başkanı olacağım. Herkesin vekilliğini yaptım. Vekillik döneminde İzmirliler bilir partimizden olmayan belediyelerin taleplerini ikiletmeden yerine getirdim. Bu konuda mevcut büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanları bize hem birebir hem de kamuoyu önünde teşekkür etmişlikleri var”

ULAŞIM, TRAFİK VE KENTSEL YENİLEME

AK Parti Büyükşehir adayı Dağ, önem verdiği üç projeyi şu sözlerle anlattı:

“Benim İzmir’le ilgili vizyon ve hayallerim çok farklı. Ancak mecburiyetlerden dolayı bizim ulaşım ve trafik meselelerini çözmemiz lazım. Çevreyolu, 16 battı çıktı, köprülü kavşak projeleri önemli. Asfalt kalitesi çok düşük. Deniz ulaşımı yüzde 2.5 onu yüzde 5’e çıkaracağız. İzmir'in ekonomisini büyütmek anlamında inovasyon, sağlık turizmi ve yenilebilir enerjisi endüstrisi projelerimiz ortaya koyduk. Temel sorunların da çözümünü hemen sağlayacağız. Trafik ve kentsel yenilemeye öncelik vereceğiz. 5 yıl dönüşüme belki yetmeyecek ama yeşil koridorlar oluşturacağız. İzmirliler ‘bu sefer iyi olacak, kentin hizmete ihtiyacı var’ diyor. Benim bu şehrin her sokağında bir izim var”