GÜNDEME BAKIŞ - İzmir'in ulaşımın çok önemli bir yere sahip olan '90 dakika ücretsiz aktarma' uygulaması Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından onaylandı.

Hükümet kanadı 90 dakikaya onay verdi... İzmir'de Artık 90 dakika aktarma ücretsiz! Hükümet kanadı 90 dakikaya onay verdi... İzmir'de Artık 90 dakika aktarma ücretsiz!

AK Partili Saygılı'dan '90 dakika' açıklaması... Hamza Dağ'ın sözü yerine gelmiş oldu! AK Partili Saygılı'dan '90 dakika' açıklaması... Hamza Dağ'ın sözü yerine gelmiş oldu!

İlk binişten itibaren90 dakika süresince ücretsiz aktarma yapılmasına olanak tanıyacak sisteme ilişkin teklif, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) ikinci kez reddedilmişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, UKOME'den geçen '90 dakika' uygulaması hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Dağ'ın paylaşımı şu şekilde;

Daha önce kaldırılmasına itiraz ettiğimiz “90 dakika ücretsiz aktarma” uygulamasının tekrar yürürlüğe gireceğinin sözünü seçim sürecinde hemşehrilerimize vermiştik.

Seçimden sonra vatandaşımızın mali yükünü hafifletecek bu uygulamanın bir an önce hayata geçirilmesi için süreci yakından takip ettik. Bugün artık söz konusu “ücretsiz aktarma” hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuştur. 

Başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Abdülkadir Uraloğlu olmak üzere İzmirlilerimizin ulaşımını kolaylaştıracak bu güzel gelişmede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. 

İzmir’imize hayırlı, uğurlu olsun. Bundan sonra da güzel memleketimiz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.