Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen üye katılım ve rozet takma töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ çarpıcı açıklamalarda bulunarak, önemli mesajlar verdi.

"TERÖRLE MÜCADELE CUMHUR İTTİFAKINDA YAPILIR"

Üye katılım törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yoğun tezahürat ve alkışlarla karşılandı. "Gençliğin gururu Hamza Dağ", "Dağ gibi arkandayız" sloganlarının ve alkışların  kesilmemesi üzerine AK Partili Dağ, "17 Şubat Cuma Günü Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan İzmir'e gelecek, coşkumuzu 17 Şubat'a saklayalım. Şimdi sesimizi idareli kullanalım. 17 Şubat'ta o zaman o ses Türkiye'nin mahallelerinden dalga dalga yayılsın" dedi. Tezahüratların ardından konuşan AK Partili Dağ, İzmir İl Teşkilatıyla ilk kez buluşan Mehmet Ali Çelebi'yi selamlayarak, "Bugün önemli bir  gün yaşıyoruz. Sayın Çelebi vekilimizin AK Parti'ye katılımını grup toplantısında yaptık. Çelebi'nin hayatına baktığınızda ciddi bir hikayesi var, yaşadığı sıkıntıları hepimiz biliyoruz. 3 temel noktada PKK terör örgütüne karşı etkin mücadele yapılacak yer AK Parti ve Cumhur İttifakıdır, FETÖ'yle etkin mücadele yapılacak yer burası, 15 Temmuz'dan sonra önümüzdeki 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimi aslında en güzel özetleyen nokta budur" dedi.

"14 MAYIS'TAN SONRA İLERİ Mİ GİDECEĞİZ GERİ Mİ?"

Dağ açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Biz 15 Temmuz'dan sonra içimizdeki hainleri temizledikten sonra, devlet olarak daha bağımsız politikalar yapmaya başladık. Mavi vatan derdindeydik ama adımlarımızı 15 Temmuz'dan sonra attık, Suriye'de terör devleti oluşturmak isteyenlere karşı 5 operasyon yaptık, Lİbya, Karabağ aynı şekilde. Türkiye haritasını gözünüzün önüne getirin, bu millet 250 yıldır geriye doğru gidiyor. 5 milyon insan önce Kafkaslardan Anadolu'ya sığındı, 5 milyon insan yola çıktı, 1,5 milyonu yolda vefat etti, 3,5 milyon Anadolu'ya geldi. Sonra Balkan Savaşlarında, 1. Dünya Savaşı'nda insanlar  Türkiye'ye geldi, bu topraklara sığındılar. 250 yıldır geriye giden süreç yaşıyoruz Tarihte bugüne kadar 2 defa ileri gittik, biri 9 Eylül'le nihayet bulan süreçte ileri gittik ve 15 Temmuz'dan sonra ileri gittik. 14 Mayıstan sonraki süreç bu ileriye gidişi tamamen ortadan kaldırıp geriye doğru geliş mi olacaktır ortaya çıkardığımız bu politikayı devam ettirmek ya da mevcut statükoyu korumak mı olacaktır? 14 Mayıs'ın anlamı budur. Ondan yeter söz milletin diyoruz. 15 seçim boyunca yeter söz milletin dedi AK Parti, sandıktan AK parti çıktı, 14 Mayıs'ta da yine sandıktan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti çıkacak.

"AKLI YURTDIŞINDA OLMAYANLAR CUMHUR İTTİFAKINDA YER ALACAK"

Bu mücadelenin ne demek olduğunu Mehmet Ali Çelebi'nin şahsında bu milleti, devleti, toprakları seven ve bu ülke üzerinden politika üreten aklı, fikri, zihniyeti yurtdışındaki başkentler tarafından satın alınmamış, Anadolu'dan yetişmiş kişiler doğruya gidişin nerede olduğunu tespit olmuş vaziyette. Onun için Çelebi ve öyle düşünen herkes AK Parti, Cumhur İttifakı çatısı altında daha çok yer alacaktır. Biz AK Parti İzmir İl Teşkilatı tüm kadrolarıyla size hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyoruz.

"15 SEÇİM KAZANMAK KOLAY DEĞİL" 
2023 seçimlerine giderken, 20 yılda bugüne kadar yaptığımız çok büyük hizmetler oldu ama bir başka sürece giriyoruz artık. 20 yılda 15 seçim kazanmak kolay iş değil. Dünyada marka haline gelmiş bir partidir 15 seçim kazanmış bir parti. Dünyanın her bir yerinden siyasi partiler genel merkezimize gelip 'Nasıl böyle bir başarı elde ettiniz, nasıl teşkilatlandınız' diye biz soruyorlar. Ancak biz sadece geçmişteki zaferlerle övünecek bir siyasi hareket, kadro değiliz, biz geçmişte bu ülkeye, bu şehre kazandırdığımız hizmetlerle övünecek bir siyasi parti, siyasi hareket değiliz, biz geleceği inşa eden, imar eden, inşa etme noktasında heyecan duyan, önümüzdeki bütün seçimleri kazanma iddiasında olan bir siyasi parti ve kadroyuz. Onun için Türkiye Yüzyılı dedik. Bunu birileri gibi boş bir söz olarak ifade etmiyoruz, altını dolduruyor ve altını dolduracak adımlar atıyoruz. 20 yıl boyunca bu kadrolar altyapı işlerini tamamen çözüme kavuşturdu. Şimdi kendi arabasını, SİHA'sını, İHA'sını üreten, doğalgazını bulmuş, Cudi'de, Gabar'da terör değil petrol kuyuları konuşulmaya başlanmış, Karadeniz'de kendi doğal gazını bulmuş, Doğu Akdeniz'de hidrokarbonda kendi ülkesinin hakkını sonuna kadar savunan bir parti olarak Türkiye Yüzyılı arifesindeyiz. 2023'ten sonra dünyada Türkiye Yüzyılı anılmaya başlayacak.

"KÖRFEZ ÜSTÜNDEN ULAŞIM YAPACAKTIK İSTEMEZÜKÇÜLER YAPTIRMADI" 
Pandemi döneminde ve pandemiden sonra dünyada ortaya çıkan enflasyon, emtia fiyatları artışı bizi de zorlamış olabilir. İddialarımızı geciktirmiş olabilir. Biz 2011'de 2023 için hangi sözü verdiysek hepsini gerçekleştirdik.  2011'de milletvekili adayıyım, 2023 hedefleri koyduk ve ilk defa Türkiye 1 yıllık, 2 yıllık hedefler koymadı ortaya, tam 12 yıl sonrasına hedef koydu. Biz İzmir'de 35 proje 35 İzmir hedef 2023 dedik. Cumhurbaşkanımız o zaman başbakan ve 2023 hedeflerinde, İzmir, İstanbul arasına otoyol yapacağız dedi, yaptı. 2011'de bunu söylediğinde bizim halkımız ona güvendi mi? Evet. Otoyol, kendi arabamız, uçağımız, köprüler... Ödemiş'in yol üstü köyünde 'biz boğazın altından yol yapacağız, raylı sistem yapacağız' dedik, bize inananların gözlerinde ışık parlıyor ama muhalefet 'ne yapacaksınız ya atmayın' diyor Dedik ki biz İzmir körfezinin üzerinden de yapacağız ama İzmir'in istemezükçüleri bize onu yaptırmadılar. Konak Tünelini de yaptırmayacaklardı, davalar açtılar biz onu yaptık, tünelden ilk CHP minibüsü geçti. 

"2 VAADİMİZİ GERÇEKLETİREMEDİK"

2 tane daha vadimiz vardı, kişi başına milli gelir 20 bin dolar olacaktı, 2023'te ihracatımız 500 milyar dolar olacaktı. 500 milyar dolar olmadı, 250 milyar dolar oldu, kişi başı milli gelirde 10 bin doların üzerinde neticelenecek gibi gözüküyor. İnişli çıkışlı süreçler oldu, ülkenin IMF'ye borcunu kapattığı ay, İstanbul Havalimanını 22 milyar euro kirayla ihale ettiği ay, 2013 yılı Mayıs ayı faizlerin, enflasyonun 4-5'e düştüğü ay, ülkenin her yerinde gezi olayları adında eylemleri başladı, arkasından 17-25, ardından 15 Temmuz... Sürekli türbülans yaptırılan süreç. Üstüne pandemi de eklenince doğal olarak istediğimiz sonucu alamadık. Ama yine iddialıyız, bu sene sonu ihracatı 2023 hedeflerine ulaştırmak için canla başla çalışılacak, Cumhurbaşkanımız talimatı verdi.

"14 MAYIS'TAN SONRA DÜNYA TÜRKİYE'Yİ KONUŞACAK"

Biz nasıl 2011'de 2023 hedefini ortaya koyduysak ve gerçekleştirdiysek, şimdi de bundan sonra dünyada herkes Türkiye'yi konuşmaya başlayacak, Türkiye Yüzyılını konuşmaya başlayacak, diyoruz. Bu iddiayı ortaya koyuyoruz. Birkaç yıl sonra bu iddianın hayata geçtiğini hep birlikte göreceğiz. Bu yüzden 14 Mayıs seçimleri çok önemli. Ülkemize hizmet etmek için canla başla uğraş veriyoruz.

"VİCDANINIZ SIZLAMIYORSA SİZİN SİYASETİNİZDEN HAYIR GELMEZ"

Muhalefette ise çok mevzu var ama bir çocuğun duygularını istismar ederek ve neredeyse 1 haftadır gündemde yer almasını sağlayarak, onun psikolojisini etkileme noktasındaki hamleleri bunların ne kadar vicdansız, ahlaksız olduklarını göstermektedir. Olmayan bir şey üzerinden haber üretip, üzerine atlayan siyasetçiler, olayın düzmece olduğu ortaya çıkmasına rağmen, özür dilemedikleri gibi CHP Sözcüsü Faik Öztrak pazartesi yalanına devam etti. Ben yalan noktasında değilim, kurgularına, yalanlarına alıştık bunların. Tarımda çiftçi olmayan insanların kürsüye çıkartılarak tarım şöyle kötü demelerine alıştık. Düşünün 9 yaşında bir çocuk sadece 1 hafta boyunca gündemde yer aldı, çocuğun psikolojisini düşünmüyor musunuz! Sizin vicdanınızı sızlatmıyorsa bu; sizin yapacağınız siyasetten kimseye fayda gelmez. Sizin bakış açınız ne yazık ki bu ülkenin mutlu olması değil.

"ATATÜRK ÜLKEYİ ERDOĞAN DEVLETİ KURTARDI"

AK Parti ailesi büyümeye devam ediyor ve edecek. 14 Mayıs'ta bayrağı yeniden alacak, Cumhurbaşkanımız yeniden Cumhurbaşkanı olacak, TBMM'de inşallah yeniden, AK Parti ve Cumhur İtikâfı çoğunluğu sağlayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk vatanı kurtardı, kurucumuz Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuzda devletimizi kurtardı ve devletimiz payidar oldu, olmaya devam edecek.