Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Cumhur İttifakı Beydağ Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ'ın katılımıyla gerçekleştirildi. AK Parti ve MHP teşkilatları Hamza Dağ'ı coşkuyla karşıladı, Dağ'a çiçek takdimi yapıldı. Vatandaşlar Hamza Dağ ile fotoğraf çektirdi.

Whatsapp Görsel 2024 02 20 Saat 16.30.40 4208Ecb3

"BEYDAĞ'A EN ÇOK GELEN SİYASETÇİYİM"

AK Partili Dağ, "Beydağ'a Cumhuriyet tarihinde en çok gelen siyasetçiyim. Bu rekorun kırılması kolay değil. Sayısını ben unuttum, 50'nin üstünde. Her esnafa selam verdik, köylerini gezdik, yıllarımızı bu sokaklarda, bu meydanlarda gençliğimizi bereketlendirdik. 4 dönem milletvekilliğinizi yaptım. Her bir hemşehrimin derdiyle dertlendim. Şimdi yeni bir yol, yeni bir hikaye zamanı. Geçmişinizde hangi hikaye var, bunları ortaya koymalısınız yeni bir hikâye için. Allah'a şükür Hamza Dağ olarak bugüne kadar yaptıklarım, ortaya koyduğumuz eserler bundan sonra da İzBB Başkanı olarak yapacaklarımızın teminatıdır" dedi. ve şu açıklamalarda bulundu: 

"PROJELER TECRÜBE VE DENEYİMLE ORTAYA KONULDU"

Projelerimizi açıkladık, her gittiğim yerde projelerin her bir hemşehrimde karşılık bulduğunu görmekten memnuniyet duyuyorum. Her yerde projelerin detaylarını soruyorlar. Bu da İzmir'i nasıl çalıştığımızı, meselelere ne kadar hakim olduğumuzu gösterir. Bunlar İzmir'de 15 yıldır siyaset yapmanın, 30 yıldır İzmir'de yaşamanın birikimiyle yapılmış projeler. Ulaşımdan trafiğe, toplu ulaşımdan sosyal belediyeciliğe, çevre düzenlemesinden, yeşile, kentsel dönüşüme kadar, turizmden, gençlik ve spora, sağlık turizmine kadar her alanda yıllardır ortaya konulan tecrübenin yansımasını ortaya koyduk.

"SU ÜCRET TARİFESİNDE YÜZDE 50 İNDİRİM"

Bazıları metropolü, bazısı 30 ilçeyi kapsayacak projeler. 1 aydır her yerde 'Eskiden ceyran parası su parasından fazla gelirdi, şimdi tam tersi' diyorlar. İzmir su parasını Türkiye'de en pahalı uygulayan şehir. Biz de 1 Nisan itibariyle İzBB Başkanı olduğumuzda su ücret tarifelerinde yüzde 50 indirime gideceğiz.

"DOĞALGAZI YÜZDE 100'E ÇIKARTACAĞIZ"

Ben vekilliğim boyunca her ilçeye doğalgaz gelmesi için İzmirgazla sürekli görüştüm. Bazen biz bazen ilçe başkanımız, belediye bizdeyse belediye başkanı ile İzmirgaz bürokratlarını bir araya getirdik. Doğalgaz şehrimizde yüzde 69'a ulaştı. Bizim görev dönemimizde doğalgazı İzmir'de yüzde 100'e çıkartacağız.

"SÜT KUZUSU PROJESİ DEVAM EDECEK"

Küçük Menderes bizi iyi bilir, biz de onları iyi biliriz. Hepsi beni evladı gibi görür, ben de onları öyle görürüm. Biz Küçük Menderesi ayağa kaldırma derdinde olduk, yine öyle olacağız. Tarım, hayvancılık alanına İzBB'yi koyduğumuzda Tarım Bankalığının yanında bu büyüme ve gelişme ilerleyecek. Biz ürün alımlarında destek olacağız, yem ve gübre desteği vereceğiz. Geçmiş yönetimde iyi olan işler devam edecek. Süt kuzusu projesi devam edecek. Hem çocuklara süt veren hem de üreticisine destek veren belediyeyi devam ettireceğiz. Bölgeden kooperatifler vasıtasıyla alacağımız sütü çocuklarımıza ulaştıracağız.

"KİM HİZMET GETİRECEKSE ONA OY VERİN"

Ben Küçük Menderes'in topyekun ayağa kalkması için çalışacağım. Buraya ilk defa gelip mikrofonu alıp size bir şeyler söyleyecekler olabilir. Beni birçok defa gördünüz. Ben buradaki insanlar için dertlendiğim için buradayım. Bizim 5 yılda sorunları erteleme şansımız yok. Bize oy vermeyenlere de söyleyin, 2023 Mayıs'ın tercihte bulunduk, bu yerel seçim kim hizmet getirecek ona bakın.

"ÜÇLÜ OLSUN GÜÇLÜ OLSUN"

Belediye imkânlarıyla burada yapacağınız 3 park ve işçi maaşları ödemektir. Üçlü olsun güçlü olsun. İlçe, Büyükşehir ve Ankara... Bu, Biz hükümetiz bundan dolayı bize oy verin değil, ben 12 yıl vekillik yaptım, tecrübe sahibiyim. Kiraz, Bayındır, Menemen'e bakın. Biz ayrımcılık yapmayız ama ilçe belediye başkanı Ankara koridorlarında vakit harcamıyorsa, belediye binasından çıkıp şehrinin derdi için Ankara'ya gitmiyorsa bu şehirlerde ilerleme  ve büyüme olmaz. Ben bunu yaşadım. Ödemişte Mahmut Badem 2-3 ayda bir benim odamdaydı, Bakanlıkları birlikte dolaştık. Birçok yatırım öyle geldi. Gelin 3 - 5 dönemdir denemedik artık hem Beydağ hem Büyükşehir bir arada üçlü olsun, güçlü olsun diyelim. Bunu hep birlikte hayata geçirelim.

"TARIM VE HAYVANCILIKTA DAHA ÇOK HİZMET ALMALISINIZ"

Hepinizin, tüm muhtarların bende telefonu var. Açabildiğimi açtım, açamadığıma geri döndüm, mesaj atanın sorunu neyse o birime yönlendirdim. Biz samimi olarak dertleniyoruz. Bu yörede insanlar üretim yapıyor, tarımda, hayvancılıkta üretim merkezi, onların daha çok hizmet alması gerekiyor. Biz dertleniyoruz ama elimizdeki imkanların bir tarafı eksik oluyor. O  eksiği tamamlayacağız. İşimiz, vaktimizden çok. 12 yıl boyunca nasıl sokak sokak gezen Hamza Dağ görmüşseniz, bugüne kadar birçok milletvekili geldi geçti, benim kadar Beydağ'a köylere gelen milletvekili olmamıştır. Belediye Başkanlığı döneminde de aynı şekilde dolaşacağım. Ben İzBB Başkanlığına talip değilim, Hüseyin Ay Beydağ Belediye Başkanlığına talip değil. Biz şehr-i emin olaya talibiz.

"BİZDEN OLMAYAN BELEDİYE BAŞKANINI DA ÇAĞIRACAĞIM"

Şehr-i emin olmak sadece kaldırım yapmakla olmaz. Herkesin evindeki dertten haberdar olmakla olur. Engelli çocuğu olanın, hastası olanın derdini çözmekle olur. Biz sadece hizmet etmeye değil, gönüllere girmeye talibiz. 31 Mart günü İzmir'de samimiyet kazanacak, muhabbet, güzellik kazanacak. Bu sokaklarda gezerken yanımda Hüseyin Ay da olacak, birlikte gezeceğiz. Ama o benden daha çok gezecek, bizi haberdar edecek. Ben bunu yaparken kimse embellik yapamaz. İzBB Başkanı lokomotif görevi görecek, 30 ileçde bizden olmayan ilçelrde olacak, ben o ilçede doşlaişırken o belediye başkanını da çağıracağım, gelmezse 3-4-5'inci de gelecek. 

"TORUNLARINIZ 'İYİ Kİ' DİYECEK

Muhtarlarla toplantı yaptığımızda, bizden talep olduğunda hükümetle ilgili konularda işleri çözmeye çalıştık, Büyükşehir Başkanı olunca belediyenin bürokratları da yanımızda olacak ve kimse yükümlülüğü başkasına atamayacak. Üretim yolları İZBETON'un işi, o işi yapmazsa hadi kardeşim sana eyvallah deriz. Bizimle çalışacak olan çalışkan olmak zorunda. Bizden daha hızlı koşmak zorunda. Bunu yapmazsa kendi yoluna bakar. Çünkü bizim 30 ilçesinde yapacağımız çok iş var. Torunlarınız, "Dedelerimiz iyi ki oy vermiş" diyecek. Tarihe geçecek hizmetler yapacağız.