Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Türkiye'de 2024 yılının nasıl geçeceğine ilişkin uzmanların yanı sıra astrologların da kapısı çalındı. Türkiye'nin tanınan ismi Astrolog Yazar Nuray Sayarı, CNN Türk'te, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine ilişkin öngörü ve tahminlerini paylaştı. Sayarı, 2024 yılında yapılacak seçimlerde İzmir'i AK Parti'nin kazanabileceğini söyledi. Uzun yıllar sonra İzmir'in AK Parti'ye geçebileceğini iddia eden Sayarı, Ankara'da ise CHP'nin adayı Mansur Yavaş'ın devam edeceğini kaydetti.

BAŞBUĞ: "ÇANKIRI İZMİR'İ SORAR"

CNN Türk'te 2024'e yönelik öngörü ve tahminlerini paylaşan Astrolog Yazar Nuray Sayarı, gazetecilerin de merak ettikleri soruları yanıtladı. Star Gazetesi Yazarı Coşkun Başbuğ, Astolog Sayarı'nın "İzmir'i AK Parti kazanacak" iddiasının ardından, İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın sorusu olduğunu dile getirerek, "İzmir'den geldi, Ceyda Vekilimiz sorar: Kadın aday mı kazanacak AK Parti'den erkek aday mı diye İzmir'i sorar" dedi.

ASTROLOG SAYARI: "İZMİR'İ KAZANACAK OLAN ERKEK ADAY"

Astrolog Sayarı ise, Bağbuğ'dan gelen soruya, "Erkek aday, kadın aday değil. İzmir'i kazanacak olan büyük bir olasılıkla erkek aday. Keşke bir kadın kazansaydı ne güzel olurdu" yanıtını verdi.