İlk programını Torbalı Ticaret Odası'na gerçekleştiren Çağlar, Oda Başkanı Abdulvahap Olgun'un hazırladığı Torbalı'nın sorunlarını içeren brifingi dinledi. Torbalı'nın Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerinden birisi olduğunu hatırlatan Çağlar, daha çok üreten ve ürettiğiyle büyüyen bir Torbalı'yı oluşturacaklarını söyledi. Yeni dönemde, iş yapan, yatırım sağlayan, katma değer üreten herkesle işbirliği yapan bir Torbalı Belediyesi'nin görüleceğini ifade eden Çağlar, "Benim anlayışımda, Belediye Başkanı sadece rutin belediyecilik işlerini yürüten yönetici olmanın ötesine geçmelidir. Kentin zenginliklerinin ortaya çıkarılması ve potansiyelinin maksimum düzeyde kullanılması yönünde işler yapılması gerekiyor. Torbalı, Türkiye'nin en büyük sanayi kentlerinden birisidir. Üretimde, ihracatta, vergi tahakkuk ve tahsilatında rekorlar kırdık. Şimdi bu rekorları katlama zamanı. Biz yaptık, yine yaparız diyoruz. Mevcut Torbalı OSB'yi, Torbalı Mobilya İhtisas ve Karma OSB'ye dönüştürdük. Buradaki alana 64 yeni mobilya fabrikası kuruluyor. Üç bin kişilik yeni istihdam sağlanıyor. Bu çalışmaları artırarak devam ettireceğiz. Daha çok üreteceğiz, daha çok emek sarf edeceğiz, daha çok katma değer sağlayıp daha müreffeh bir Torbalı'yı oluşturacağız. Hakkıyla iş yapana, emeğiyle üretene sonsuz destek sağlayan bir belediye olacak. Zorluk değil kolaylık çıkartan, engel değil destek olan bir anlayışla çalışacağız. Torbalı'yı vizyoner bir anlayışla, ortak akıldan ayrılmadan, hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Torbalı, altın çağını yaşayacak" şeklinde konuştu. 

Whatsapp Görsel 2024 02 09 Saat 11.08.01 30E5151C

ESNAFA DESTEK VEREN BİR BELEDİYE

Torbalı Ticaret Odası'nın ardından Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaret eden Çağlar, Başkan Halil Gülcü ve yönetimiyle buluştu. Torbalı'da bulunan esnafların yerel yönetim tarafından ihmal edildiğini üzülerek gördüklerini hatırlatan Çağlar, herkesin yeni dönemde esnafa destek veren bir belediye göreceğini söyledi. Torbalı'da hizmet veren işletmelerin kurumsal gelişimlerine katkıda bulunacaklarını, hizmet veren ve mal satan esnafın standartlarını yükselteceklerini ifade eden Çağlar, "Bizim dönemimizde ilçedeki esnafımız hiçbir zaman mağduriyet yaşamayacak. Dükkanının önü kazılıp, aylarca çukur halinde bırakılan ve bundan dolayı büyük maddi kayıplar yaşayan esnaflarımızın olduğunu biliyoruz. Sanayi Sitesi'nde ve daha birçok yerde yolların hali ortada. Bu sorunların hepsini çözeceğiz. Bunun dışında esnaflarımızın daha kaliteli iş üretmeleri için onlara rehberlik yapan, destekler veren bir birim kuracağız. Burada hem esnafımıza, hem de esnafımızdan hizmet alan vatandaşlarımızın memnuniyetlerine katkı sağlayacağız. Ayrıca esnaf ve sanatkarların alabilecekleri kredi ve hibe desteklerinden faydalanmaları için sonsuz destek sunacağız. Aynı iş grubunda bulunanların, kooperatif kurarak haksız rekabetlere karşı işlerini geliştirebilmesini ve refah seviyelerini artırmalarını da planlıyoruz" dedi. 

Whatsapp Görsel 2024 02 09 Saat 11.08.00 C276085A

TRAFİK VE OTOPARK SORUNUNU BİTİRECEĞİZ

Buluşmalar kapsamında Torbalı Şoförler Odası'na da bir ziyaret gerçekleştiren AK Parti adayı Çağlar, Oda Başkanı Muammer Yavaş ve yöneticilerle buluştu. Torbalı'nın en büyük sorunlarından birisinin trafik ve otopark olduğunu hatırlatan Çağlar, katlı otoparklarla, trafikteki yeni düzenlemeler ve alternatif yollarla bu sorunu çözeceklerini ifade etti. Her kurumla olduğu gibi Şoförler Odası ile de işbirliği içerisinde çalışacaklarını söyleyen Çağlar, "Torbalı için trafik ve otopark büyük problem. Hemşehrilerimiz trafik keşmekeşi ve otopark sıkıntısı yüzünden çarşı merkezine inip rahatça alışveriş yapamıyor. Çocuklarını okula bırakıp alırken büyük çile çekiyor. Bu problemi ortadan kaldırabilecek irade bizde var. Gerçekleştireceğimiz projelerle Torbalı'da trafik ve otopark sorununu bitireceğiz. Torbalı'da ulaşım bir çile olmaktan çıkacak" dedi. 

Whatsapp Görsel 2024 02 09 Saat 11.08.00 8E58764E

ÇİFTÇİYE LABORATUVAR MÜJDESİ 

Oda ve meslek gruplarına olan ziyaretlerini Torbalı Ziraat Odası ile sürdüren Çağlar, Oda Başkanı Yılmaz Girgin ve yöneticiler tarafından karşılandı. Torbalı'nın bereketli topraklarında yetişen tarım ürünlerinin tarladan sofraya ulaşmasında büyük emeği olan çiftçilerin gözbebekleri olduğunu belirten Çağlar, çiftçiyle iç içe bir belediye yönetimi oluşturacaklarının müjdesini verdi. Çağlar, "Bu toprakların ve çiftçilerimizin emeklerinin ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi biliyorum. Çiftçilerimiz gece gündüz demeden üretim için çalışıyor. Bize düşen ise onlara destek çıkmak olacak. Yeni dönemde, ilçemizdeki tarımsal üretimi nitelikli bir şekilde artırmak ve çiftçimizi bilinçli üretime teşvik etmek adına tarım konusunda farkındalık oluşturacak önemli projeleri hayata geçireceğimizi göreceksiniz. Ziraat Odamız ile birlikte toprak, su ve bitki analizleri yapmak için bir laboratuvar kuracağız" ifadesinde bulundu.