Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda üye katılım töreni düzenlendi. Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan ve çok sayıda partili katıldı. 

"101 YAŞINDAKİ ÜYEYE ROZET TAKILDI"

Son 3 yılda 237 bin kişinin üye olduğu AK Parti İzmir Teşkilatı'nda temsili olarak 30 kişiye rozet takıldı. Rozet takılanlar arasında en genç üye Özdenaz Kaymaz, en yaşlı mevcut üye 101 yaşındaki Mustafa Kublay, İzmir Dökümcüler Odası Başkanı Muzaffer Üründü, 5. Sanayi Sitesi Başkanvekili Bülent Bülent Kos, Atasanayi Başkanı Necati Öztürk, Bergama Kahveciler Odası Başkanı Kazım Kızılcıoğlu yer aldı. 

İSTİKRAR VAR

Üye katılım töreninde AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "AK Parti'nin her şeyinde istikrar var. Üye buluşmalarımıza devam ediyoruz. Sayın Vekilimiz Mehmet Ali Çelebi bugün ilk kez İzmir İl teşkilatıyla buluşuyor. Ben anlı şanlı Türk askeri bir ailenin çocuğu olarak katılımınızdan çok memnun oldum. İzmir teşkilatı sizi bağrına basıyor, sevincini gösteriyor. İyi ki geldiniz" dedi. 

"HER SANDIKTA 50 MÜŞAHİDİMİZ OLACAK"

Sürekli konuşmasına şöyle devam etti: 
Bize 'Seçim hazırlıkları, çalışmalar başladı mı' diyorlar. Hayret ediyorum bu sorulara, bizim çalışmalarımız bitti, biz hazırız. Çünkü biz çalışmaya 31 Mart 2019 seçimlerinden hemen sonra başladık. 1 Nisan 2019'dan beri çalışıyoruz, sahadayız, sahadan ayrılmadık. 530 bin 300 üyemizle hazırız. Sıra geldi sandık güvenliğine, uzun yıllardır çalışıyoruz o konuda da, sandıklara sahip çıkacağız. Her sandıkta, sandık görevlilerimizin dışında en az 50'şer tane müşahidimiz olacak, herkesin haberi olsun. Sonra da Gündoğdu meydanından  Cumhurbaşkanımızın rekor oyla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesinin kutlamasını yapacağız. Bu sefer kutlamamızda sadece Cumhurbaşkanımızın rekor oyla seçilmesini değil İzmir'de de birinci olmamızı kutlayacağız. İddialıyız. Bu seçimde Cumhur İttifakı İzmir'de birinci olacaktır nokta. 

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I İZLEMEYE DEVAM EDİN"

İyi günde kötü günde yağmurda sıcakta çalışıldı ve bu süreçte pandemi çıktı, pandemi bitti, deprem oldu, pandeminin ekonomik sorunları ortaya çıktı, dünyada bir kriz oldu ve bunun yansımaları Türkiye'de de oldu. Rusya Ukrayna savaşı oldu. Geçen sene dövizde ani yükselişler, elektrik faturalarında ani yükselişler oldu ama biz her zaman sahadaydık. Vatandaşın yanındaydık. Bize inandılar, reisimize, Recep Tayyip Erdoğan'a inandılar, sorunlarımız var ama çözerse AK Parti çözer, yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar dediler. İşte Türkiye ekonomi modelini uygulayalı 1 yıl oldu, gelinen noktada dövizde istikrar, elektrik faturalarında düşüş... Bizi izlemeye devam edin. Biz vatandaşımızın satın alma gücü için her şeyi yapıyoruz. Bu sebeple halkın arasında olduğumuz için vatandaşımıza gerçekleri anlattık. Bize inandılar. Daha güzel gelişmeler olacak, Türkiye Recep Tayyip Erdoğan'ı izlemeye devam etsin. 

"BU BİR BAŞARI HİKAYESİ"

3 yılda 237 bin 940 üye... Kolay değil! Bunu kim yaptı, bunu siz, mahalle başkanlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, ilçe başkanlarımız yaptı. Bu bir başarı hikâyesidir. Sıra geldi bu başarılı çalışmaların sonucunu sandıkta görmeye, 14 Mayıs'ta hep beraber göreceğiz.