GÜNDEME BAKIŞ - Siyasi partiler yarın (salı) saat 17.00'a kadar belediye ve meclis üyesi aday listelerini seçim kurullarına teslim edecek.

AK PARTİ'DE SÜREÇ TAMAM!

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Büyükşehir adayı Hamza Dağ geçtiğimiz hafta sonu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı öncülüğünde bir araya gelerek meclis aday listesine son şeklini verdi.

BAYRAKLI'DA KRİZ!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Özgür Hızal'ın ilçesi Bayraklı'dan liste başı yazılma girişime adeta partiyi karıştırdı. İlçe Başkanı Tarkan Düzmen istifa resti çekti. Bunun üzerine formül olarak Hızal'ın Buca'dan liste başı yapılması kararlaştırıldı. Ancak bu durum yeni bir kriz yarattı. Hızal, Saygılı ile görüşerek bu görevi kabul etmedi. Buca'da birinci sıraya Hakan Kalfaoğlu'nun yazılacağı belirtildi.

Bayraklı'da ise birinci sıraya Latif Aydemir yazıldı. 

Öte yandan eski İlçe Başkanlarından Erdal Seyitler'in listede yer alması da büyük bir polemiğe neden oldu. Seyitler'in listede olip olmayacağı son dakikada belli olacak. 

BORNOVA-KEMALPAŞA HATTINDA GERİLİM

Bornova'da başkan adayı Cevdet Çayır'la İl Gençlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taslak arasında sert tartışma yaşandığı öğrenildi. Bornova'da kadın kolları başkanının dördüncü, Taslak'ın ise Kemalpaşa'dan üçüncü sıraya yazılması kriz çıkardı. Taslak; bulunduğu makam gereği liste başı olması gerektiğini ilgililere vurgulurken konu son anda tatlıya bağlandı. 

KARABAĞLAR'DA SÜRPRİZ!

Karabağlar'da Kazım Erten, Fırat Eroğlu ve Derya Pala meclis aday listesine yazıldı. Kontenjanda ise çok sürpriz bir ismin yer aldığı kaydedildi.

Konak'ta Hakan Yıldız yerini korudu. 

BOZTEPE FOÇA'YA

AK Parti'nin tartışmalı ismi Hüsnü Boztepe; Çiğli'den çizik yedi. Son anda Dağ ve Saygılı'nın araya girip bastırmasıyla Foça listesine yazıldı. Bu durum da partide tartışma yarattı.