GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Yeliz Karataş, milletvekili aday adaylığı başvurusu yaparak, görevinden istifa etti. 

Yeliz Karataş'ın istifa açıklaması şöyle: 

Bilindiği üzere 2020 yılında Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle Çeşme İlçe Başkanlığı Görevi ile taltif edildim.

Bu kutsal göreve getirilmekle partimiz amacına hizmet için en münasip nefer olarak takdir edilmiş olmaktan büyük bir kıvanç ve mutluluk duydum. Zira Büyük Türkiye hedefini “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” sloganıyla, yorulmadan çalışan, “dünya beşten büyüktür” diyen bir dünya liderinin, Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçemizdeki en üst temsilcisi olmak, bu değerlere adanmış şahsım için en büyük mutluluk oldu.

"YILMAK BİLMEDEN ÇALIŞTIK"

İki buçuk yıldır başkanlığını üstlendiğim Çeşme Teşkilatı olarak ülkemizin salgın, yangınlar ve son olarak da 11 ilimizi etkisi altına alan ve binlerce vatandaşımızın vefatına sebep olan deprem nedeniyle geçirdiği bu zor günlerinde, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleştirilen mücadelemizde başta seçim çevremiz olmak üzere tüm İzmir’imizde durmak, yorulmak, yılmak bilmeden çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Tüm bu süreç boyunca omuz omuza mücadele etmekten büyük bir onur ve gurur duyduğum dava arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarımıza, bu süreçte dualarında bizlere de yer veren, kader birliği yaptığımız gönül dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

"GENEL MERKEZİMİZİN UYGUN GÖRÜŞÜYLE AYRILIYORUM"

Geldiğimiz aşamada 14 Mayıs’ta yapılacak, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla girdiğimiz 2023 Genel Seçimleri’nde Genel Merkezimizin uygun görüşü ile Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunda bulunmak üzere AK Parti Çeşme İlçe Başkanlığı görevimden ayrılmış bulunuyorum.

"ÇEŞME'M İÇİN ADALET ARIYORUM"

Çeşme’m için adalet arıyorum ve inanıyorum ki adalet, Çeşme’mi kalkındıracak diyerek başladığım İlçe Başkanlığı sürecimde her sözüme ‘Mevzu Çeşme !!’ diyerek başladım. Şimdi uygun görüldüğüm Milletvekilliği Aday Adaylığı görevimde de değerli hemşehrilerimin desteği ile daha da güçlü yol kat edeceğimi düşünüyorum.

Her seçim döneminde olduğu gibi 2023’te de seçim zaferi geleneğini sürdürecek AK Parti’mizde hizmete talip olan tüm arkadaşlarıma başarı temenni ediyor, yapılacak olan seçimlerin İzmir’imiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.

Allah’a emanet olun.