Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanlığı her sene düzenleyerek geleneksel hale getirdiği vefa iftarı buluşmasını gerçekleştirdi. İl Başkanlığının bahçesinde düzenlenen vefa iftar buluşmasına eski il başkanları, eski milletvekilleri katıldı. Öte yandan iftar programında Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Yaşar Kırkpınar da teşkilatla bir araya geldi.

Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 21.03.17 336F3Ea5

"FRENE DEĞİL DEBRİYAJA BİLE BASMAYACAĞIZ"

Programda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Elimizden geleni yapıyoruz. 2024 seçimlerinde de şükür ki her bir adayımız, teşkilatımız, elinden gelen her şeyi sonuna kadar gerçekleştirdi. Canla başla mücadele ettik. Türkiye'nin en uyumlu çalışmasını hayata geçirdik. Yaptığımız çalışmalar birçok ilde örnek olarak gösterildi. Netice bu şekilde gerçekleşti, duracak mıyız, durmayacağız. Frene basmak yok, debriyaja basmak bile yok. Tüm teşkilatımız ve adaylarımız kendi ilçelerinde nasıl adayken çalıştılarsa aynı çalışmalarını sokaklarda, evlerde yapmaya devam edecekler. Verilen vaatler var, verdiğimiz vaatleri hayata geçirmeleri için çalışacağız. Onların verdiği vaatler değil, çünkü onlar İzmir'i çantada keklik gördükleri için yapmayacakları vaatleri ortaya koydular" dedi. 

Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 21.04.22 B2908280

"BİZ NEYİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ"

"Büyükşehir'de 1 milyona yakın oy aldık" diyen Dağ, "Bu seçmen aslında sandığa giderken bizi başkan görmek için oy kullandı. Ama başkanlık nasip olmadı. Şimdi ise yüz binlerce aldığımız oyun vebali, hemşerilerimizin derdiyle dertlenmek ve verdiğimiz sözlerin mevcut yönetimler tarafından tutulup tutulmadığını izlemek. Hem adaylarımız hem teşkilatımız bundan sonra aynı şekilde bu çalışmaları hayata geçirecekler. Biz Türkiye genelindeki sonuçları da takip ediyoruz. Neyin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. Önümüzdeki 4 sene içinde burada atacağımız adımlar da çok nettir. Ne yapacağımızı da, yol haritamızı da biliyoruz. Bu netice karşısında birileri şımarabilir, onlar vatandaşımızın mesajını alamamış ve bu mesajı sadece bir zafermiş gibi görmüş olabilirler. Biz kendi üstümüze olan mesajı aldık. Vatandaşımız 'ben senden kopmadım, başka yere de gitmiyorum, sorunu çözün' dediğini biliyoruz. Birilerine de artık bahaneniz yok, hadi hizmet diyor" ifadelerini kullandı. 

"KİBİR BİZE YAKIŞMAZ!"

Dağ şunları kaydetti: 

Biz genel merkez olarak, ne yapacağımızı biliyoruz. Kibir yok, kibir bize yakışmaz. Bugüne kadar kibirlenmedik, bundan sonra da kibirlenmeyeceğiz. Bunu herkes bilecek. Hayatım boyunca beni burada herkes tanır, yapmacık değil, gerçekçi samimi olacağız. Yapmacıktan kimseye gaz vermeyeceğiz. Samimiyeti ortaya koyacağız, o zaman milletin gönlüne girmesini iyi biliriz. Kalplere muhabbeti veren Rabbimizdir. Yapmacık ne yaparsanız yapın, gönüllerde olamazsınız. Bize gönüllerde olmak yakışır. Bugüne kadar nasıl gönüllerde olmak için çalıştıysak bundan sonra da durmadan yarından başlayarak gönüllerde olmaya devam edeceğiz. Seçim kazanmak güzel bir şey ama bu bize yetmez. Bunu herkes bilecek. Biz seçim kanadığımızda da, görev yaptığımızda da gönüllerde olacağız. Hal hareketlerimizi ona göre yapacağız. Bunu başardığımızda, hem seçim kazandığımıza hem de görev yaptığımızda gönüllerde olacağız. Bu irade, heyecan hepimizde var.

"SAHA ÇALIŞMALARINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Yarından tezi yok, herkes sahada çalışmalarını hayata geçirecek. Genel merkez bunu yapsa... Onu orası yapar, ben ne yapacağım, ilçe başkanı, il başkan yardımcısı olarak benim ne yapmam lazım diye herkes kendine sorduğunda, çözemeyeceğimiz bir şey yoktur. Bunu sahaya yansıtacak ve en güzel neticeleri gönüllere girerek alacağız.

ÇANKIRI: "MEYDANI TAKİYECİLERE BIRAKMAMALIYIZ"

Ceyda Bölünmez Çankırı, "Yapmış olduğumuz hem belediye hem de genel seçimde ciddi emek sarf ettik. Biz büyük bir aileyiz. Başarıyı yine yakalayacağız. Çok güzel bir kampanya yürüttük. Herkes tarafından izlendi ve başkalarına da ayak izlerimiz örnek oldu. Artık yattıkları yerden oy alamayacaklarını öğrendiler. Karşı taraf tutmadıkları orucun sahurunu, iftarını yapıyorlar. Kimdi bize takiyeci diyenler, asıl takiyeyi onlar yapıyor. Bizim takiyecilere meydanı boş bırakmamamız lazım.

SAYGILI: "AK PARTİ BİR AİLE VE DAVA HAREKETİDİR"

Buluşmada konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, "AK Parti, sadece siyasi bir parti değil, aynı zamanda bir aile ve bir dava hareketidir. Bizler, bu kutlu davanın birer neferleri olarak, başarıyı sağlayanın birlik ve beraberlik olduğunu her zaman bilerek hareket ettik. Bizler, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, milletimize hizmet etme yolunda yılmadan, gece gündüz demeden çalıştık. Bugün burada bulunan her bir dava arkadaşımız, geçmişte partimize hizmet etmiş olan ve şu anda da görevlerini layıkıyla yerine getiren teşkilat mensuplarımız, sizler bu davanın omurgasını oluşturuyorsunuz. Sizlerin vefası, kararlılığı ve azmi, partimizi bugünlere taşımış ve ileriye taşıyacaktır. Geçmişte görev yapmış olan tüm teşkilat mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, ebediyete irtihal etmiş dava arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum" dedi. 

"TARİHİN REFORMLARINI GERÇEKLEŞTİRDİK"

AK Parti'nin 22 yılına değinen Saygılı, "Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan; AK Parti’yi 14 Ağustos 2001’de ‘Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek kurdu. Milletin kan ağladığı; ekonomik ve sosyal açıdan köşeye sıkıştığı bir dönemin kurtarıcısı olduk. Milletin sinesinden çıktık… Ve Millete hizmet sevdasıyla 22 yıldır gece gündüz çalışıyoruz. Yolumuzdan, kutlu davamızdan çok alıkoyulmak istendik… Çok kumpas gördük… Şiirler bahane edildi ama başardık. Türkiye’yi hastalıklı bir düzenden bugünlere getirdik. Tuzaklar, ihanetler gördük, başardık. Tüm engellere rağmen de ülkemizi parmakla gösterilen bir noktaya taşıdık. Cumhuriyet tarihinin reformlarını gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.

"31 MART DÖNÜM NOKTASIDIR"

"Her sandık sonucundan bir görev, bir ders çıkardık" diyen Saygılı, "Kazansak da kaybetsek de aynayı kendimize tuttuk. Milli iradeyi sorgulamadık, kendimizi sorguladık. Milletle inatlaşmadık; kendimizi gözden geçirdik. Milletimiz bizi takdir de etse, uyarsa da başımız gözümüz üstüne dedik. İşte; 31 Mart 2024 seçimleri de böyle bir dönüm noktasıdır. 22 yıldır ilmek ilmek işlediğimiz demokratikleşmenin tecellisidir. Kazanan demokrasidir! AK Parti’nin hak ve özgürlükler, demokratikleşme adımlarının yansımasıdır. 31 Mart sandığı bir dönüm noktasıdır. Milletimizin aklındakini, alt metnini nerede okuyamadıysak, hangi gönüle dokunamadıysak, neyi nerede eksik ya da yanlış yaptıysak masanın üzerine koyma zamanı. AK Parti, mesajı her zaman almış, gereğini yapmıştır. Yine yapacağız" açıklamasında bulundu. 

"HEDEFİMİZ ASKIDA KALDI"

Saygılı şunları kaydetti:

Teşkilatlarımızla, adaylarımızla, izlediğimiz yol, yöntem; dokunamadığımız gönüllerle topyekûn bir özeleştiri sürecini başlattık. Evet… Partimiz İzmir’de ilk kez Türkiye genelindeki oyunun üzerine çıkmıştır. Bu önemli bir sonuçtur. Büyükşehir Adayımız Hamza Dağ’ın üstün gayreti, İzmirlilerde karşılık bulmuştur. Ancak, hedeflerimiz askıda kalmıştır.  

"BİZ ŞAPKAMIZI ÖNÜMÜZE KOYARIZ"

Bizler, siyaseti tek kalemde okumayız, çoklu düşünürüz. Milleti dinleriz, şapkamızı önümüze koyarız. 22 yılda kurulmuş gönül bağlarımızın kopacağını kimse hayal etmesin. AK Parti kan kaybetmeyecek; tam tersine yeni ve çok daha güçlü bir dönemin kapılarını aralayacaktı. Şimdi, hemşehrilerimizin talep ve uyarıları noktasında, kırılmanın nerede ve neden yaşandığını en ince ayrıntısına kadar görüntüleyeceğiz. İzmir sevdamız bitmez… İzmir’e dün olduğu gibi, bugün ve yarın da merkezi idare desteği sürecektir. Hamza Başkanımız, vekillerimiz, bizler; bugüne kadar İzmir’in gelişmesi ve büyümesi için nasıl Ankara ile arada en güçlü köprüler olduysak, yatırımlarımızı her ne olursa olsun devam ettiysek; bundan böyle de öyle olacak. 

"BİLDİĞİMİZİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

İzmirli hemşehrilerimiz; bize yerelde denetleme, muhalefet etme yetkisini uygun görmüştür. Merkezi destek ve yatırımların takipçisi olurken; belediye hizmetlerine yönelik doğru bildiğimizi söylemeye de devam edeceğiz. 

Whatsapp Görsel 2024 04 06 Saat 21.03.17 96D88Cda

KATMERCİ: TRAFİK KAZASIYDI GELDİ, GEÇTİ"

Eski İl Başkanı İsmail Katmerci, "Başta Hamza Dağ olmak üzere herkesi tebrik ediyorum. Şimdi bu konuda saatlerce konuşabiliriz ama zaman öyle bir zaman ki birlik olma zamanı. Genel Başkanımızın yanında dimdik durma zamanı. O yüzden dedikoduları bir kenara koyup, AK Parti'ye sımsıkı sarılma zamanı. Bu saatten sonra daha fazla olmalıyız. Yenilginin ne kadar acı olduğunu gördük. Bir an önce toparlanıp, samimiyetle çalışıp birinci parti olmalıyız. Bu bir trafik kazasıydı, geldi geçti" ifadelerini kullandı. 

NASIR: "DERS ÇIKARTACAĞIZ"

Önceki dönem milletvekili Necip Nasır, 31 Mart'ta gerçekleştirilen mahalli idareler seçim sonuçlarına dikkat çekerek, "Bu seçimden çıkartacağımız dersler var. Dersimizi alarak mücadele edeceğiz" dedi.