Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekili ve Cumhur İttifakı Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, saha çalışmalarını anlatarak, İzmir'in yerel seçim gündemini değerlendirdi. İsmi İzmir Büyükşehir Belediye (İzBB) Başkan Adaylığı için geçen Çankırı, sürece ilişkin, "Biz burada hizmet etme gönüllüleri olarak bir yola baş koymuştuk. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hamza Dağ, teşkilatın içinden gelen, yıllarını vermiş bir isim. Biz de çok mutlu olduk. Hamza Bey'in Konak Belediye Başkanlığı için hem Cumhurbaşkanımızla görüşmesi hem de buradaki çalışmaların geri bildirimi olarak Cumhurbaşkanımız tevdi etti. Hiç beklediğim bir şey değildi. Konak İzmir'in kalbi. İnşallah bu görevi hakkıyla yerine getireceğiz. Hamza Başkanla iyi bir ekip olduk, zaten yakın arkadaştık. 30 ilçemizle ve Büyükşehrimizle hizmet etmek istiyoruz" dedi. 

"CUMHURBAŞKANIMIZ TEVDİ ETTİ"

Belediye Başkan Adaylığı görevinin kendisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edildiğini anlatan, "Sayın Cumhurbaşkanımız tevdi etti, 'biz burada çoğunluk olarak bir karar verdik' dediler. Ben aynı zamanda yerel yönetimlerde başkan yardımcısıyım. Hamza Bey 'Konak'ta Ceyda Hanımla yürüyelim' dediğinde herkesin olumlu yanıtı olmuş. Cumhurbaşkanımız da 'arayın ben söyleyeceğim' demiş ve aradılar. O söyledikten sonra biz bunu emir telakki ederiz. Zaten en sevdiğimiz ilçe Konak. Ben ilk milletvekili olduğumda Konak'ta oturdum, teşkilatla ayrı bir hukukumuz vardı. Beklentimiz ilçe başkanımızdı adaylık noktasında ama o da çok olumlu karşıladı ve 'kendime 1 çalışacaksam size 10 çalışırım' dedi. Birlikte hizmet edeceğimize inandık ve birlikte yürümeye başladık" açıklamasında bulundu. 

"VATANDAŞTAN GELEN BİLDİRİMLERİ DE PROJELERİN İÇİNE ALIYORUZ"

"İzmir'in 30 ilçesinde 1293 mahallesinde gitmediğim yer kalmadı" diyen Çankırı, "Seçim bitti, ben teşekkür turlarına çıktım. Bazı mahallelerde teşekkür bazı mahallelerde sitem ettim. İnsanlar da seçim bittikten sonra bir vekilin gelmesine hem şaşırdılar hem de memnun oldular. Karşılık buldu. Ben İzmir'in milletvekiliyim, Konak başkan adayı olsam da tüm İzmir'in sorunları için çalışmaya devam ediyorum. Konak'ın 111 mahallesini biliyorum, mahallelerin demografik yapısını, nerede ne olduğunu biliyorum. Yapılacak çok iş var. Vatandaştan gelen geri bildirimler benim için çok önemli. Onlardan gelenleri de projelerin içine alıyoruz" ifadelerini kullandı. 

"GÜL SOKAK EN DOĞAL ORTAMIMIZ"

Gül Sokak çıkarmasına ilişkin eleştirilerin sorulması üzerine konuşan Çankırı şu açıklamalarda bulundu: 

Bu bizim en doğal ortamımız. Sevgililer gününde de Kıbrıs Şehitleri'ndeydim ama sevgililer günü olduğu için gitmedim oraya. Ben İzmir'e ilk geldiğimde Kordon'da oturdum. Oradan İtalyan Kültür'ün sokağına geçip kendi ihtiyaçlarımı aldım. Kahvemi içtim ya da Acarlar'da bomba yedim. Gül Sokak'taki kafelerin hepsinde oturmuşluğum var. Kimse bunun doğal olmadığını söyleyemez. Hamza Bey'le birlikte Deniz Restoranda yemek yedik, ayda kaç defa gittiğimiz herkes tarafından biliniyor. Bizim Ödemiş'teki de, Alsancak'taki de en doğal halimiz. Karşıyaka çarşıda da çok güzel çalışmalar yaptık. Bunları sadece seçim döneminde yapmıyoruz, her zaman yaptığımız çalışmalar.

"TALEP 'İNŞALLAH KAZANIRSINIZ' OLDU"

Bizden kimse bir şey talep etmedi, herkes çok tatlı eğleniyordu. Hamza Bey'in tanınırlığını orada bir kez daha teyit ettik. 'İnşallah kazanırsınız' dediler. Beni tanıyorlar, çocuklarımın arkadaşları da çıktı. Oradaki gençlerin heyecanı, sinerjisi bizi de heyecanlandırdı. Sevgililer gününü de Kıbrıs Şehitleri Caddesinde geçirdik. Karanfil dağıttık, çok güzel geçti. Tepkiler de çok güzeldi. Çok güzel diyaloglar yaşıyoruz.

"KEMERALTI BİZİMLE BİRLİKTE TARİHİYLE ANILACAK"

Konak'ın 111 mahallesinin ayrı ayrı problemi var. Hepsinin ortak problemi ise hizmet alamamak. Biz hepsinin sorunlarına odaklanarak projelerimizi geliştirdik. Hamza Dağ'ın birçok mega projesi Konak'ta, bu yönden de şanslıyız. Konak herkesin mutlu yaşadığı bir kent haline gelecek. Kemeraltı o kadar güzel bir yer ki ama Kemeraltı su basmalarıyla gündeme geliyor. Kemeraltı bizimle birlikte tarihi ve kültürüyle anılacak.

"EXPO ALANINI PLANLARDAN ÇIKARACAĞIZ"

Kentsel dönüşüm alanında Abdül Batur'un çalışmalarını inceledik. Zaten meclis üyelerimiz de içindeydi. Belki o planların üzerinde ufak tefek değişiklikler de yapabiliriz ama Yeşildere'deki Expo alanını tamamen o planlardan çıkartarak çalışmalarımızı yapacağız. Zaten bunu vatandaş da benimsemedi, kesinlikle istemiyor. Biz orayı farklı bir alan olarak kullanacağız.

"KENDİNİZE VE KENTİNİZE ŞANS VERİN

Biz sevdamıza, hizmetimize devam edeceğiz. Hem kendinize hem de kentinize bir şans verin, biz buna halel getirmeyeceğiz.