Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ – AK Parti İzmir’de aylardır süren seçim çalışmalarının saha uygulaması için düğmeye basıldı. İlçe ilçe eksikleri belirleyen AK Parti, özellikle yüksek oy aldıkları mahallerdeki seçmene sıkı markaj uygulayacak. Ekonomik kriz nedeniyle AK Parti’ye mesafe koyan ya da küsen seçmenler birebir temas kurulacak. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yılda yaptıkları tek tek anlatılacak. Onların bir kez daha desteği istenilecek. “Yaparsa AK Parti yapar” denilecek.

KADINLAR EV ZİYARETİNDE…

AK Partili kadınlar her seçimde olduğu gibi bu seçimde de ev ziyaretleri yapacak. Özellikle Ramazan ayında evler ziyaret edilecek. 2023’ün şimdiye kadarki en önemli seçim olduğu vurgulanarak Cumhur ittifakı adayı Erdoğan için oy istenecek. Sahur için ise ilçe ilçe ayrı programlar düzenlenecek.  

TRAFİK, KENTSEL DÖNÜŞÜM, KOKU

AK Parti İzmir özelinde kentsel dönüşüm, trafik ve koku gibi konuları gündeme getirecek. Ayrıca şimdiye kadar yapılan 20 bin TOKİ konutu ile izmir depremi sonrası yapılanlar seçmene aktarılacak.

MÜZİK YOK GÖRSELLİK VAR

AK Parti bu seçimde deprem nedeniyle seçim müziği kullanmayacak ancak görselliğe önem verilecek. Kentin birçok noktası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterleriyle süslenecek. 

HEMŞERİ DERNEKLERİNE ÖZEL ÖNEM

AK parti her seçim döneminde olduğu gibi Anadolu derneklerine büyük önem verecek. Buranın önderleri vasıtasıyla Anadolu'da yüksek oy alınan Kayseri, Konya, Erzurum gibi illere kayıtlı vatandaşlara ulaşılacak.