Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Eyyüp Kadir İnan, Yaşar Kırkpınar, Mehmet Ali Çelebi, Şebnem Bursalı ve Alpay Özalan bugün İzmir İl Seçim Kurulu'na giderek mazbatalarını aldı. 

YOĞUN KATILIM

AK Parti heyetine İl Başkanı Bilal Saygılı, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. İl seçim kurulunun önünde bekleyen partililer, mazbatasını alan milletvekillerini yoğun alkış ve tezahüratla karşıladı. Heyet toplu olarak Kordon'a yürüdü.

SAYGILI: "BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM"

İl Başkanı Bilal Saygılı, Kordon'da mazbatasını alan milletvekillerini tebrik ederek, "İzmir için çalışmaya hazır, güzel insanlarla mazbatalarımızı aldık. Bugünün benim için ayrı bir anlamı daha var. 26 Mayıs benim doğum günün, doğum günümden sonra ise 27 Mayıs, ülkemizin vesayetten çıkması için mücadele eden Adnan Menderes ve arkadaşlarının önce yönetimden indirildiği ve ardından idam edildiği bizim tarihimizdeki kara bir lekedir. Biz 28 Mayıs'tan sonra demokrasinin karşılığını çok iyi şekilde vereceğiz" dedi. 

"2 SAAT UYKUYLA ÇALIŞIYORLAR"

Saygılı açıklamasını şöyle sürdürdü:

"28 Mayıs'ın hemen ardından ise, 29 Mayıs var; İstanbul'un fethi. Yani birçok güzelliği birlikte yaşayacağız. Milletvekillerimizin her biri düzgün, bu kent için bir şeyler yapmaya çalışan, İzmirliler için çalışan, hizmet üreten, günde 2 saat uykuyla çalışan vekillerimiz. Allah yollarını açık eylesin."