GÜNDEME BAKIŞ – AK Parti’de milletvekili aday adaylığı başvuruları başladı. Partililer 19 Mart Pazar günü Halkapınar Spor Salonu'nda yapılacak temayül yoklamasında gönüllerinden geçen isimleri oylayacak.

AK Parti İzmir’de 'istifa' vizesi çıkan ilçeler belli oldu... Milletvekili aday adayı olacaklar AK Parti İzmir’de 'istifa' vizesi çıkan ilçeler belli oldu... Milletvekili aday adayı olacaklar

SÜREKLİ BIRAKIYOR

4 yıldır AK Parti İzmir İl Başkanlığı görevini sürdüren Kerem Ali Sürekli, bir kez daha milletvekili aday adaylığı için yola çıkacak. Sürekli, en geç Perşembe gününe kadar görevinden istifa etmesi bekleniyor.

İŞTE İSMİ GEÇENLER

Sürekli’nin istifasının hemen ardından parti genel merkezinin hızlı bir şekilde atama yapması bekleniyor. İl başkanlığı için en güçlü adaylar ise İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Bornova ilçe Başkanı Veysel Güldoğan, Teşkilat Başkanı Nail Kocabaş, İl Başkan Yardımcısı Deniz Doğan, MÜSİAD İzmir Şube eski Başkanı Bilal Saygılı ve eski vekil, İl Disiplin Kurulu Başkanı Necip Kalkan isimleri öne çıktı. İl Başkan Yardımcısı Furkan Katmerci isminin de kulislerde konuşulan isimler arasında yer alıyor.   

İSTİFA EDECEKLER

Öte yandan Milletvekili aday adaylığı için İl Başkan Yardımcıları Ali Aslan, İbrahim Derici, Emrun Sulayıcı, Semiha Paçacı’nın istifa etmesi bekleniyor. Katmerci’nin ise durumu il başkanlığı ataması sonrası netleşecek.