GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir'de büyük bir hareketlilik yaşanıyor. İl Başkanı Bilal Saygılı, 15 gün önce 14 ilçe başkanının istifasını almış bu isimlerin yerlerine yeni isimler atamıştı.

İLÇE BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Saygılı pazartesi günü ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Topyantıda Saygılı'nın, "İl yönetiminde revizyon yapacağım. Çalışmamı Cuma gününe kadar tamamlayacağım" dediği öğrenildi. Saygılı'nın toplantıda yeni atanan 14 ilçe başkanına bir an önce belirlenen kriterlere göre yönetim listelerini hazırlama talimatı verdiği bildirildi.

16 İLÇE BAŞKANINA YETKİ BELGESİ

Öte yandan 16 ilçe başkanına yönetimlerini güçlendirmesi adına yetki belgesi verildi. İlçe başkanları yönetimlerindeki bazı istifasını alıp yerlerine yeni isimler atayacak.

YÖNETİM DEĞİŞİYOR

Göreve atandıktan sonra yönetiminde revizyona giden AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı bir revizyona daha gidecek. Yerel seçimlerde aday olmak isteyenlerin Saygılı'ya durumlarını bildirdikleri öğrenildi.

Gündeme Bakış'ın edindiği bilgiye göre, il başkanı partiye emek veren bazı isimlere yönetime almak için teklifte bulunduğu öğrenildi. 

Saygılı önümüzdeki hafta yeni listesini genel merkeze onaylatması bekleniyor.