Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanlığı Kurban Bayramı bayramlaşma törenini, il binasının bahçesinde coşkuyla gerçekleştirdi. İl Başkanı Bilal Saygılı'nın ev sahipliğinde yapılan geleneksel bayramlaşma törenine Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, İzmir Milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Ceyda Bölünmez Çankırı, MÜSİAD İzmir İl Başkanı Gökhan Temur, İlçe Başkanları, önceki dönem il başkanları Ali Aşlık ve Bülent Delican ile çok sayıda partili katıldı.

SAYGILI'DAN GAZZE MESAJI

Bahçeye kurulan dev sahneden partililere seslenen Saygılı, "Bayramlar millet olarak birlik ve beraberliğimizin bu topraklarda yeminli mühürlenmiş kardeşliğimiz, hatırlattığı mukaddes günlerdir. İzmir'i birliğin şehri olarak görüyoruz, bu şehrin kardeşlik kapısı da burası yani AK Parti İzmir İl Başkanlığıdır. İzmirlinin sesini duyan, yardım taleplerine kayıtsız kalmayan bu kapı umuda açılır. Ülkemizi derinden yaralayan 6 Şubat depreminde İzmir AK Parti teşkilatları olarak yaraları sarmaya koştuk. Söz konusu Gazze olduğuna adalet diye haykırdık. 30 ilçemizde çocuklar tebessümle bayram kutlasın diye teşkilatlarımız çalışmalarını sürdürdü. Önce şehrimize, sonra bölgemize, ülkemize, mazlum coğrafyalara AK parti İzmir'in merhametini her zaman gösterdik. Bu bayram daha buruk kalbimiz, Gazzeli çocuklar Siyonist terör devletinin ölüm kusan bombaları altında bayram geçiriyor ve kurban veriliyor. Bir baba düşünün İbrahim oluyor, bir anne düşünün sevmeye doyamadığı evladına bayramlık yerine kefen giydiriyor. Bayramda annesinin babasının elini öpmeye değil mezarına gidiyor. Mazlum Müslümanlar soykırıma uğruyor. Dünya susuyor. Sadece bir gür ses yükseliyor, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ait bir ses zalimin karşısında susan dilsiz şeytanların suratına tokat gibi iniyor. Biz de Cumhurbaşkanımızın  gür sesinden ilham alarak 15 günlük yerel diplomasi faaliyeti yürüttük. Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ ve milletvekillerimizle istişarelerimizi yaptık, İzBB ve ilçe belediyelerin Gazze ile kardeş şehir olması için meclise teklif sunduk. Oy birliğiyle kabul edilmesinden memnuniyet duyduk. Bu olayı daha da taçlandıracağız. Oy birliğiyle Gazze İzmir'in kardeş şehir ilan edildi. İzBB'nin Tel Aviv ile yani İsrail Siyonist devletinin başkenti ile sözde kardeşlik utancından çıkarmak için gerekenleri yapıyoruz. İzmir merhametli yüreklerin şehirdir, terör devletine kardeş olması kabul edilemez" dedi. 

"30 İLÇEDE SANCAĞIMIZI DALGALANDIRACAĞIZ"

Saygılı sözlerini şöyle noktaladı: 

İnandığımız gibi yaşayacağız. Türkiye Yüzyılı şafağında oluşacak yeni anlayasımızla ülkemize barışa kavuşturacağız. Lider Ülke Türkiye şiarıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz, AK Parti sancağını 30 ilçede dalgalandıracak Sayın Cumhurbaşkanımıza en büyük hediyeyi vereceğiz. İzmir'de AK parti yeni siyaset yaklaşımıyla İzmir'in istikbalinde güçlü bir söz söyleyeceğiz. Biz ikna edilmiş teşkilatlarla değil inanan yüreklerle yol arkadaşlığı yapıyoruz. Bu çok kutsaldır. 

KIRKPINAR: "SİYASETTE YUMUŞAMA SÖZ KONUSU"

İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, "Çok güzel şeyler yaptık ülkemize, her alanda devrim niteliğinde hizmetlerimiz oldu. Bizler ülkemize bu davayla, Cumhurbaşkanımızla birlikte önümüzdeki süreçte bu çalışmalarımıza hızlı şekilde devam edeceğiz. 2 seçim atlattık, yerel seçimlerde umduğumuz sonuçları alamadık ama TBMM ve Türkiye yönetiminde bizler hizmetlerimize devam ediyoruz. Siyasette bir yumuşama söz konusu, buna ne çok önem arz edeceğiz ne de yok sayacağız. Üzerimize ne düşüyorsa; bu ülkenin bir adım daha ileri gitmesi için teşkilatlarımızla birlikte bütün gücümüzle çalışmalarımıza birlik içinde devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Kırkpınar Gazzelilere selam göndererek, zulme sessiz kalanları kınadı. 

AYVALI: "SEÇİMDEN BAŞIMIZ DİK ÇIKTI"

MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı, "Gazzeli kardeşlerimizin yanında duruyoruz. Gönül isterdi ki biz çağrıyı yapmadan Tel Aviv'le kardeşliği bitirsinler, Gazze'ye kucak açsınlar. Bizim çağrımızla bu oluyorsa İzmir için gurur duyulacak tablodur. Tel Aviv ile olan sözde kardeşlik sonlansın diyorum ve il başkanlığımızı tebrik ediyorum. Bir seçimden çıktık, biz nerede eksiğimiz var diyen bir teşkilatıyız. Yerel seçimlerde de İzmir'de artık hakim parti olma yolunda çok önemli bir merhaleyi atlattığımızı da bilmemiz gerekiyor. Nereye gitsek hem vekillerimizin hem de İzBB Başkan Adayımız Hamza Dağ'ın kampanyasını ve arkasındaki teşkilatı konuşuyor. İzmir'den başımız dik ayrıldık" açıklamasında bulundu. 

ÇANKIRI: "TEK GAYEMİZ İZMİR'İN SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİ"

İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, "Türkiye'de daha önce görülmemiş bir teşkilatın mensupları olarak çok büyük bir aileyiz. Bizden medet bekleyen mazlum coğrafyaların selameti için durmak yok. Bu kutlu davayı ileri taşıma noktasında AK Parti temsilcileri olarak bize büyük sorumluluklar düşüyor. Samimiyeti kaybetmeden bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Parti çalışmalarımızı ihmal etmiyoruz. Meclis sona erdiğinde tempomuz artacak. İlçe ilçe İzmir programlarını heyecanla bekliyoruz. Gece gündüz çalışacağız. Tek gayemiz İzmirlilerin sorunlarının çözülmesi. Vatandaşlarımıza küsmek gibi bir lüksümüz yok" şeklinde konuştu.