Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Yeniden Refah Partisi İzmir İl Başkanı Cemal Arıkan'ın "Görüşme taleplerimiz reddedildi. Başarılı olamazlar çünkü meclis üyeliklerini 3 - 5 milyona sattılar" ifadelerine sert tepki gösterdi. Saygılı, "Kişiler yaptıkları yanlışları ne yazık ki kendilerini savunma psikolojisine getirdiler. Ben Cemal Bey'i uzun yıllardır tanıyorum, 30 yıllık hukukumuz var. Hiç beklemediğim bir demeç bu ve hayal kırıklığı! Seçimden 3 ay önceki konuşmayı Yeniden Refah Partisi İl Başkanına iadeyi ziyaret yaptığımızda konuştuğumuz konu ve arkasından diyaloglar kurulduğu halde böyle şansız açıklama yapmasını şaşkınlıkla izliyorum. Gerçek dışı bir konuşma" dedi. 

YRP İl Başkanı Arıkan'dan dikkat çeken açıklamalar: MHP ya da Yeniden Refahlı adayla İzmir alınabilirdi! YRP İl Başkanı Arıkan'dan dikkat çeken açıklamalar: MHP ya da Yeniden Refahlı adayla İzmir alınabilirdi!

"TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI"

Kemalpaşa'da duyduklarını anlatan Saygılı, "Kendi şahsından duymadım ama 'Kemalpaşa'da biz kazanmak için değil kaybettirmek için aday gösterdik' diyenler olduğunu birinci ağızdan net olarak gördük. Tam anlamıyla bir hayal kırıklığı bizim için. Kendilerinin Genel Başkan Yardımcılarıyla bu konular da konuşuldu. Ben şu anda toplumla bunları birebir paylaşmak da istemiyorum ama her türlü nezaket ortaya konuldu. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından her zaman olumlu yaklaşıldı ama karşı taraftan bizim uzattığımız elin kabul edilmediği bir dönemi yaşadık" ifadelerini kullandı. 

"BEN AÇIKLAMA YAPARSAM CİDDİ SIKINTI YAŞARLAR"

Saygılı sözlerini şöyle noktaladı: 

Eğer Cemal Bey kendisi para karşılığı satıyor derse ben de açıklama yaparsam kendisi ve partisindeki yaklaşımlarla ilgili çok ciddi şekilde sıkıntı yaşarlar. Ben kendisinin yanlış bir açıklama beyan ettiği ve haksız bir yaklaşım ortaya koyduğunu söyleyerek tamamlamış olayım" açıklamasında bulundu.