Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, MHP İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Dağ'a, partisinin il başkanı Bilal Saygılı ve milletvekili Mehmet Kasapoğlu eşlik etti. Partililerin de yoğun katılım sağladığı ziyarette MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, "Beka" vurgusu yaparak birlik, beraberlik mesajları verdi. Kasapoğlu ise, "İlk günkü gibi biriz, beraberiz. Güçlenerek hizmet davasında mücadelemizi sürdürüyoruz" dedi. 

"CUMHUR İTTİFAKI UYUMLU ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR"

İzBB Adayı Hamza Dağ, Cumhur İttifakı'ndaki uyumlu sürecin devam ettiğini vurgulayarak, "Cumartesi günü havalimanında mitinge dönüşen karşılama merasimine desteklerinden katılımlarından dolayı Cumhur İttifakı ortaklarımıza şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı geçen süre zarfında gösterdi ki, bu ülkenin devamı, bekası noktasında birlik ve beraberlikte uyum içinde ilerlemektedir. Cumhur İttifakı 15 Temmuz'da meydanlarda kurulmuştur, o günden beri devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin uyumlu şekilde yapmış oldukları süreç ve kararlarla gerçekten uyumlu bir süreç devam ediyor. Başkaca ittifaklar ise proje ittifakı olarak kendilerini addetmişlerdi" açıklamasında bulundu. 

"İSTİŞAREYİ ŞEHRİMİZDE HAKİM KILACAĞIZ"

İstişarenin bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da süreceğini aktaran Dağ, "Bugüne kadar destek verdikleri için Cumhur ittifakı paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı için bayrak, vatan önemli. İzmir kuruluş ve kurtuluşun şehri, Hasan Tahsin'i, Fethi Sekin'i çıkarmış bir memleket. Bizim birlikte çalışmamız kıymetli olacak. Seçim kampanya döneminde ve İnşallah belediye başkanlığımız döneminde bu istişareyi devam ettireceğiz ve sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu bizim yapımızda mizacımızda olan bir şeydir. En akıllı insan başkalarının akıllarından istifa edendir. Herkesin her şeyi bilmesi mümkün değil. Biz bunu sorununa kadar şehrimizde hakim kılacağız" diye konuştu. 

"HER YERDE VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLDUK, OLACAĞIZ"

Hamza Dağ şunları kaydetti: 

Şehrimizin mesellerini gayet iyi biliyoruz. Milletvekilliği yaptığım 4 dönem boyunca, İzmir'in her yerinin mesellerine hakim olduk. Bu meselelerin merkezi iktidardaki çözümlerini kazandırmaya gayret gösterdik. Artık bunu yereller buluşturarak meseleleri çözme noktasında irademizi ortaya koyacağız. Bunu hem Büyükşehir hem de 30 ilçede hayata geçireceğiz. Hem çok heyecanlı hem de keyif alacağımız 2,5 aylık kampanya dönemi geçireceğiz. 5 yıllık belediye başkanlığı döneminde de İzmir'i arşın arşın gezeceğiz. Her yerde her vatandaşımızın yanında olacağız. Bugüne kadar olduk bundan sonra da hep yanında olacağız.