Şule Akman Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti'nin kurulduğu 2001 yılında siyasete girdiğini, partinin gençlik kollarından itibaren çeşitli görevler üstlendiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı çatıda görev yapmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Kadınların AK Parti ile siyasette temsil oranlarının arttığına dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti:

"Siyasetin itibarı AK Parti ile birlikte yükseldi. Büyüyen Türkiye'nin önündeki hedeflerin yakalanması için kadınlara önemli görevler düştüğünün farkındayız. Ne mutlu bize ki siyasette kadına hak ettiği değeri veren 'siyasette kadınlara daha fazla yer verilmeli' talimatı veren 'kadın kolları önemli bir gücümüz' diyen bir lidere sahibiz. Ülkemizin en kritik seçimlerinden biri olan 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye Yüzyılı vizyonu ile inşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı en yüksek oyla yeniden başkan seçeceğiz. İnanıyorum ki AK Parti'miz de bu seçimden büyük bir zaferle çıkacak. Bizler de her daim Cumhurbaşkanımızın ve partimizin başarısı için sahada olacağız. Biz inandığımız yolda yürümekten asla yılmayacağız."

Yıldırım, aday adaylığı ve seçim sürecinde AK Parti Genel Merkezinin aldığı karar doğrultusunda ilçe kadın kolları başkanlığı görevinin de süreceğini bildirdi.